۵۰-۵۰، قانونی برای اجرا نشدن!

 ۵۰-۵۰، قانونی برای اجرا نشدن!

به گزارش سراج24، تنها ۷۲ ساعت تا فرارسیدن بازی حساس و تماشایی سپاهان و پرسپولیس در چارچوب دور نیمه‌نهایی جام‌حذفی فصل ۹۸-۹۷ باقی مانده است. دیداری که برنده آن شانس زیادی برای قهرمانی خواهد داشت، چراکه درمقابل، داماش گیلانی قرار دارد که انگیزه‌های خود را بعد از عدم‌صعود به لیگ آزادگان از دست داده است.

رقابت پایاپای پرسپولیس و سپاهان در این فصل، چالش بین مدیران، بازیکنان و حتی هواداران این دو تیم را به اوج خود رسانده است. دو جدالی که در لیگ هم بین این دو تیم برگزار شد، آبستن حوادث بسیاری بود و چالش‌های زیادی را به وجود آورد. حالا هم در آستانه این دیدار حذفی، جنجال‌های رسانه‌ای فراوانی درست شده است. ماجرا‌هایی که از میکسدزون ورزشگاه آزادی پس از بازی برگشت لیگ استارت خورد و حالا به اوج رسیده است.

داستان از این قرار است که سازمان لیگ حدود یک هفته قبل خبری را روی خروجی سایت خود قرار داد مبنی‌بر اینکه بازی سپاهان و پرسپولیس در ورزشگاه نصف‌جهان با حضور مساوی هواداران دو تیم به انجام می‌رسد. یعنی ۵۰ درصد برای هواداران تیم میزبان و ۵۰ درصد برای هواداران تیم میهمان. به‌محض انتشار این خبر، جنجال جدید آغاز شد. مسعود تابش، مدیرعامل سپاهان اعلام کرد در این شرایط حاضر به شرکت در بازی نیستند و سپاهان انصراف می‌دهد، چراکه چنین قانونی اصلا وجود ندارد.

در ادامه سعید فتاحی در مصاحبه‌ای اعلام کرد ابلاغیه این قانون مبنی‌بر اینکه در جام‌حذفی به دلیل تک‌بازی بودن، هواداران دو تیم به میزان مساوی سکو‌ها را پر می‌کنند؛ قبلا به باشگاه‌ها ابلاغ شده است. حتی هوشنگ نصیرزاده، مدیرعامل کنونی باشگاه ماشین‌سازی هم ارسال این ابلاغیه در سال ۹۴ به باشگاه‌ها را تایید می‌کند، اما نکته اصلی این است که در مسابقات چند سال اخیر جام‌حذفی تقریبا هیچ‌وقت این قانون ۵۰-۵۰ رعایت نشده است.

سال قبل در دیدار دو تیم صنعت نفت آبادان و استقلال تهران در نیمه‌نهایی جام‌حذفی قانون مذکور رعایت نشد و استقلالی‌ها فقط چند نفر بودند. در بازی این فصل دو تیم ملوان بندرانزلی و سپیدرود رشت در ورزشگاه تختی انزلی، سپیدرودی‌ها تعدادشان به‌مراتب کمتر از انزلی‌چی‌ها بود، درحالی که اگر قانون می‌خواست رعایت شود، قطعا آن‌ها جایگاه مختص خود را پر می‌کردند. در این فصل بازی نفت مسجدسلیمان و استقلال تهران هم مانند دیدار‌های دیگر اجرا شد و استقلالی‌ها تماشاگران کمتری داشتند. حتی در جدال دو تیم سپیدرود و پرسپولیس در مرحله یک‌هشتم نهایی همین فصل نیز مانند موارد قبلی ۵۰-۵۰ در کار نبود و طرفداران تیم سرخ‌پوش تهرانی در گوشه‌ای از ورزشگاه حضور داشتند و شاهد برد تیم‌شان بودند.

همان‌طور که می‌بینید در شرایط کنونی هر دو تیم سپاهان و پرسپولیس می‌توانند محق باشند. پرسپولیسی‌ها طبق ابلاغیه‌ای که سازمان لیگ در سال ۹۴ ارسال کرده، حق را به خود می‌دهند و بر این باور هستند که هواداران‌شان باید نیمی از نقش‌جهان را به انقیاد خود دربیاورند و درمقابل، سپاهانی‌ها نیز به چشم نقض این قانون را در ورزشگاه و شهر‌های مختلف دیده‌اند، پس طبیعتا آن‌ها هم نمی‌توانند چشم خود را روی این موضوع ببندند.

در این بین، مقصر اصلی سازمان لیگ و سپس فدراسیون فوتبال است. شما کافی است به سایت سازمان لیگ سر بزنید. در بخش آیین‌نامه‌ها هیچ خبری از آیین‌نامه مذکور نیست. یعنی اهالی رسانه و کاربران نمی‌توانند به این آیین‌نامه دسترسی داشته باشند و آن را ببینند. اگر سازمان لیگ به قانون خود عمل می‌کرد یا به کلی آن را منتفی می‌کرد و مانند لیگ برخورد مشابه انجام می‌داد، هیچ‌یک از این جنجال‌ها پیش از بازی سپاهان و پرسپولیس به وجود نمی‌آمد. حال باید امیدوار بود بازی این دو تیم بدون مشکل و تلفات به انجام برسد، اما اگر هر اتفاقی رخ بدهد، مقصر اصلی سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال خواهند بود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

مدافع باشگاه ماشین سازی تبریز پرسپولیسی می‌شود

ادعای رسانه‌های اروپایی نسبت به سرمربی آینده تیم فوتبال پرسپولیس

یحیی سکوت خود را شکست

0 نظر

ارسال نظر

capcha