برانکو: به جایگاه کی روش در تیم ملی چشم نداشتم

برانکو: به جایگاه کی روش در تیم ملی چشم نداشتم

به گزارش سراج24، برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تهران در مورد شائبه حضورش در تیم ملی فوتبال ایرانبه جای کارلوس کی روش گفت: من در موقع صحبت کردن صداقت دارم و تمام تمرکزم روی کادر فنی و بازیکنان تیمم بود و کاملا نسب به تعهدات باشگاهی ام به پرسپولیس کاملا پایبند بودم، بنابراین قصد نداشتم به تیم ملی بروم.

بابت هت‌تریک در قهرمانی احساس غرور می‌کنم

او تصریح کرد: در هر صورت بسیار خوشحالم و به خاطر هت تریک در قهرمانی احساس غرور می‌کنم. سومین قهرمانی متوالی در لیگ برتر بسیار سخت است و حریفان نمی‌گذارند هت تریک شکل بگیرد. با این حال شرایط ما سخت و بازی‌ها فشرده بود و در تلاش بودیم تا با همه این مشکلات به هدفمان دست یابیم.

من به جایگاه کی روش در تیم ملی چشم نداشتم

ایوانکوویچ در مورد اختلافاتش با کی روش گفت: به سرمربی تیم ملی ایران هم همین موقع گفتم که در کنار آن‌ها هستم و هواداران ما نیز موفقیت تیم ملی را می‌خواستند. من چشمی به جایگاه کارلوس کی روش نداشتم و این افکار زاده ذهن او بود. خیلی دوست دارم بدانم در زمان کی روش کدام برنامه تیم ملی را رعایت نکردیم؟ علیه تیم ملی چه زمانی اظهار نظر کرده ام؟ هر بار من باید اظهارات او را تکذیب می‌کردم و تذکر می‌دادم که حواس من روی پرسپولیس است و به همه گفتم همه افراد باشگاه بهترین‌ها را برای تیم ملی می‌خواهند. ما همیشه از تیم ملی حمایت کردیم و حتی در روند آماده سازی تیم ملی ایران از هیچ تلاشی چشم پوشی نکردیم.

بهترین نتایج تیم ملی با حضور من رقم خورد

برانکو ادامه داد: قبل از هر چیز حضور من در تیم ملی میل و آرزوی تماشاچیان و هواداران فوتبال بود. چون در دور اول حضورم در تیم ملی بهترین نتایج را در تاریخ ملی رقم زدم. همین اتفاقات و موفقیت در پرسپولیس باعث شد تا روی مردمی که عاشق تیم ملی هستند تاثیر بگذارد. من بار‌ها و به دفعات اعلام کردم با فدراسیون فوتبال ایران مذاکره نداشتم. همچنین قبل از آغاز جام جهانی خودم داوطلب بودم با پرسپولیس تمدید کنم. به این واسطه می‌خواستم نشان دهم که می‌خواهم در کنار تیم ملی ایران بایستم.

برای ویلموتس بهترین‌ها را آرزو دارم

او تصریح کرد: تاج و هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال ۶ ماه زمان برای آنالیز و انتخاب سرمربی تیم ملی داشتند. تصمیم نهایی بر این بود تا ویلموتس را انتخاب کنند. در دور آتی برای ویلموتس آرزوی موفقیت دارم و امیدواریم بهترین‌ها پیش رویش باشد و بتواند نیاز‌های تیم ملی را برطرف کند.

کار کردن در تیم باشگاهی برای من اولویت بود

او خاطر نشان کرد: من ۷ سال در تیم ملی کرواسی حضور داشتم و زمان سختی برای من بود چرا که باید شاکله تیم را حفظ می‌کردیم و برای حضور در جام جهانی فرانسه تلاش می‌کردیم. من در چندین مقطع سرمربی کرواسی بودم و با هم توافق داشتیم، اما شرایط به گونه‌ای پیش نرفت که ادامه دهیم. این رویا است که بتوانی سرمربی تیم ملی کشورت باشی. در ایران همین اتفاق افتاد. ۱۲ سال سابقه کاری در تیم ملی دارم. من به همراه بیلیچ بعد از تیم ملی ایران نامزد اصلی بودیم تا دوباره برای تیم ملی کرواسی روی نیمکت بنشینیم. اما من دوست داشتم هر روز کار کنم و از کار روزانه ام با بازیکنان لذت کافی را ببرم. نحوه کار به صورت روزانه با هر کار دیگری تفاوت زیادی دارد و برای هر بازی تدارکاتی من انگیزه بالایی دارم. حتی شخصا اجازه نمی‌دهم بازیکنان با اتومبیل شخصی برای بازی هایمان به شهر‌های مختلف سفر کنند. هنوز به این اتفاق عشق می‌ورزم و به کاری که می‌کنم علاقه مند هستم. کار در فوتبال هرگز من را خسته نمی‌کند.

کریم باقری به دلیل مشکلات شخصی از تیم دور بود

برانکو در مورد غیبت چند ساله کریم باقری در تیم ملی ایران در زمان وی گفت: کریم باقری مدتی در تیم ملی حضور نداشت، اما حالا در کنار من و به عنوان دستیار، سومین هت تریک قهرمانی مان را جشن گرفت. کریم باقری بزرگترین بازیکن تیم ملی ایران است و این اتفاق نیاز به گفتن دوباره ندارد. هر بازیکنی دچار این اتفاقات می‌شود و نمی‌خواهد در تیم ملی باشد، مانند وحید هاشمیان. اما من وقتی به تیم ملی آمدم شخصا با کریم باقری حرف زدم و درباره  هدفش با وی گفتگو کردم. هیچگونه دعوا و مناقشه با وی صورت نگرفت. می‌خواستم افکار وی را بفهمم. او به من گفت موقتا می‌خواهم در تیم ملی حضور نداشته باشم و مشغله ذهنی دارم. این تصمیم کریم بود و هیچگونه درگیری نبود. کریم مغرور و محترم است. کریم و من به خاطر تصمیم او در آن مقطع زمانی متاسف هستیم. من همیشه برای تصمیمات وی ارزش قائل بودم و هرگز نمی‌خواستم به عمق افکارش وارد شوم. خوشحالم که به تیم ملی برگشت و زیر نظر دایی و قطبی کار کرد.

من اگر در پرسپولیس نبودم ربیع خواه هرگز در پرسپولیس نبود

برانکو در مورد محسن ربیع خواه آچار فرانسه پرسپولیس، واکنش نشان داد و به تعریف از وی گفت: من اگر در پرسپولیس نبودم ربیع خواه هرگز در پرسپولیس نبود. او بازیکنی است که خود را فراتر از تیم نمی‌داند. بسیار باهوش و وفادار است و این برای من و باشگاه حائز اهمیت است. او و انصاری از لیگ دسته دوم آمده اند. در بازی جلوی السد شاهد عملکرد خوبش بودید. همچنین در مقابل پاختاکور و سپاهان بدون هیچ تریدی عالی بود. اینکه ظاهر جذابی ندارد و در اینستاگرام نیست دلیل نمی‌شود بازیکن بدی باشد. ربیع خواه تقریبا همه پست‌ها را برای ما بازی کرده و هر جا که بوده عالی رفتار کرده است. ربیع خواه الان ذخیره است در حالی که سزاوار بازی است، یعنی من لج می‌کنم او را در بازی بگذارم؟ به من خرده می‌گرفتند چرا مسلمان را بازی می‌دادم و او را نه؟ ربیع خواه همیشه، هر چه مورد نیاز تیم بود را به عمل آورد.

وی افزود: من شخصا بازیکن‌های تیمی را بیش از هر ستاره‌ دیگری دوست دارم. هیچ بازیکنی مهم‌تر از تیم نیست. از بارسا تا پرسپولیس، تیم مهمترین است و این شعار اصلی من است. من ستاره‌ها را دوست دارم. بازیکنان خودخواه به چشم همه می‌آیند، اما موفق نیستند. چه در تیم ملی و چه در پرسپولیس نتایج نشان می‌دهد که ستاره‌ها قابل احترام هستند و پرسپولیس به عنوان باشگاه باید بازیکن پرور از ستاره‌های خودش بهره کافی را ببرد.

از عملکرد منشا راضی نبودم

سرمربی پرسپولیس در مورد گادوین منشا بیان کرد: من مشکلی با منشا نداشتم، فقط از عملکرد وی راضی نبودم. منشا در ۴۵ بازی فقط ۵ گل زده است. در مورد عملکرد وی در استقلال باید از استقلالی‌ها بپرسید. فقط می‌دانم جلوی فولاد موفق به گلزنی شده است.

بودیمیر بخاطر رزومه خوبش به پرسپولیس آمد

وی تصریح کرد: بودیمیر در فاز حمله بازیکن موثری است و سابقه بازی در عرصه‌های بین المللی را در کارنامه دارد، ما بخاطر روزمه خوبش او را به پرسپولیس آوردیم. او در هر بازی گل‌های منحصر به خود را به ثمر رسانده است. من را باشگاه به خاطر رزومه ام گرفته است، بودیمیر هم چیزی در چنته داشته که او را جذب کردیم.

به دلیل کمبود بازیکن در مقطعی مجبور به جذب بازیکنان اوکراینی شدیم

او تصریح کرد: منچستر چندین بازیکن با قیمت هنگفت خرید و نتوانست در لیگ خود موفق شود. با این حال برای بازیکن سازی نیاز به بسترسازی است. من در ابتدا با ۶ بازیکن کارم را شروع کردم و جز دروازه‌بان و انصاری همه جدید بودند. شرایط به گونه‌ای بود که عملکرد بازیکنان به حدی موثر واقع شد که اصلا محمد انصاری فرصت بازی پیدا نمی‌کرد. در چند سال گذشته سعی کردم بازیکن‌ها را با کمبود‌هایی که داشتیم به خدمت بگیرم. حتی در مقطعی به دلیل کمبود بازیکن مجبور شدیم از اوکراین بازیکن به خدمت بگیریم.

کار با بازیکنان جوان، ساده نیست

برانکو گفت: برادر من نزدیک به ۳۰ سال سابقه سرمربیگری دارد و در تیم‌های بزرگسالان نیز کار کرده است. زلاتکو سابقه قهرمانی با تیم‌هایی که کار کرده را در کارنامه دارد و در رده پایه نیز تجربیات بالایی دارد. اما ما در حالی که پرسپولیس باشگاه بازیکن پروری نیست در کنار بازیکنان با تجربه ۶ بازیکن جوان همراه خود داشتیم که با آن‌ها به قطر رفتیم، حتی برخی بازیکنان یک دقیقه هم سابقه بازی در لیگ قهرمانان نداشتند، اما در تیم ما بازی کردند. کار با جوانان ساده نیست و باید مسئولان تیم طی جلسات کارشناسی این اتفاقات را مورد بررسی قرار دهند و بهترین‌ها را استفاده کنند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

مدافع باشگاه ماشین سازی تبریز پرسپولیسی می‌شود

ادعای رسانه‌های اروپایی نسبت به سرمربی آینده تیم فوتبال پرسپولیس

یحیی سکوت خود را شکست

0 نظر

ارسال نظر

capcha