ناراحتی بهرام مشتاقی از عدم حضور مسئولان وزارت ورزش در مراسم تشییع پیکر استاد کهندل

ناراحتی بهرام مشتاقی از عدم حضور مسئولان وزارت ورزش در مراسم تشییع پیکر استاد کهندل

به گزارش سراج24، مراسم تشییع پیکر استاد حشمت اله کهندل سرمربی و عضو اسبق تیم ملی کشتی فرنگی روز گذشته (یکشنبه) در محل فدراسیون کشتی با حضور جامعه کشتی، خانواده مرحوم و علاقه مندان به ورزش اول کشور برگزار شد که خبری از مسئولان وزارت ورزش در این مراسم نبود و به همین منظور نیز برخی از اهالی کشتی نسبت به این اتفاق موضع گرفتند و ابراز گلایه داشتند.

بنا براین گزارش بهرام مشتاقی عضو شورای فنی تیم های ملی کشتی فرنگی درباره عدم حضور مسئولان ورزشی در مراسم تشییع پیکر استاد کهندل گفت: حشمت اله کهندل بیش از نیم قرن برای ورزش ایران و کشتی تلاش کرد، شاگردان بسیاری داشت و کشتی گیران زیادی را نیز به تیم ملی معرفی نمود که در رده های مختلف صاحب مدال های درخشانی در میادین بزرگ شدند آن وقت چرا باید مراسم تشییع و خاکسپاریش غریبانه برگزار شود واقعاً جای تاسف دارد.

دارنده مدال طلای بازی های آسیایی ۱۹۷۴ تهران تصریح کرد: یعنی واقعاً نمی شد از وزارت ورزش یک نماینده در مراسم تشییع استاد کهندل حضور پیدا می کرد که حداقل جلوی خانواده مرحوم حفظ آبرو می شد. یعنی کسی در این وزراتخانه وجود نداشت به احترام سال ها خدمتگزاری این انسان شریف، به خودش زحمت دهد و در مراسم خاکسپاری حضور پیدا کند.

وی با بیان این که چرا باید به کشتی نگاه کَج شود گفت: کاری به رشته های دیگر ندارم، به همه ورزشکاران احترام می گذارم اما وقتی برای یک مربی خارجی فوتبال مراسم استقبال و بدرقه هایی می گیرند که بیا و ببین چرا نباید کسی از مسئولان وزارت ورزش برای حفظ ظاهر هم که شده در مراسم تدفین یک مربی کشتی آن هم به نام حشمت اله کهندل، پدر کشتی فرنگی ایران حضور فیزیکی پیدا می کرد.

مشتاقی خاطرنشان کرد: به عنوان یکی از شاگردان حشمت اله کهندل از همه عزیزانی که در مراسم تشییع پیکر این استاد گرانمایه حضور داشتند صمیمانه تشکر می کنم و دست آنها را می بوسم اما واقعاً متاسفم برای مسئولینی که این چنین حرمت پیشکسوتان را حفظ می کنند تا ما نتوانیم بچه های مردم را به کشتی تشویق کنیم چرا که وقتی آنها نگاه مسئولان را به ورزش اول کشور می بینند به طور حتم دیگر تمایلی برای حضور در این رشته نخواهند داشت.

استاد حشمت الله کهندل قریب به ۵۲ سال از عمر خود را به تدریس متداوم و ریشه ای کشتی فرنگی ایران پرداخت، ایشان که ‌خود از کشتی گیران زبده ایران، قهرمان ۴ وزن باستانی، قهرمان کاپ آریامهر بودند به دلیل مصدومیت شدید از ناحیه پا از ادامه کشتی حرفه ای دست کشیدند و به تدریس این رشته پرداختند، طی حدود ۵۲ سال قهرمانان بیشماری به کشتی فرنگی ایران معرفی کردند که خود آنان بارها در سمت دبیر فدراسیون کشتی، مدیر تیم های ملی، سرمربیان تیم ملی کمیته فنی کشتی و...خدمتگزاری کردند، استاد کهندل که به قول تعداد بیشماری پدر کشتی فرنگی ایران نامیده می‌شود، خود نیز بارها به عنوان هیئت رییسه فدراسیون کشتی، دبیر فدراسیون کشتی، سرمربی تیم ملی، کمیته فنی و... خدمت کردند، این معلم عاشق، روز ۲۷ اردیبهشت ماه در سن ۸۱ سالگی به دعوت حق لبیک گفت و آسمانی شد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بنا: مرحوم کهندل به عنوان پدر کشتی فرنگی الگویی برای همه مربیان است

اردوی تیم ملی کشتی فرنگی ۱۴ اردیبهشت ماه برگزار می‌شود

نتایج ملی پوشان کشتی فرنگی ایران در رقابت های قهرمانی آسیا

0 نظر

ارسال نظر

capcha