هدایت‌الله خادمی:

صدمات به اقتصاد کشور در دوره‌ی مدیریتی زنگنه از موارد مورد بررسی در طرح استیضاح او خواهد بود

صدمات به اقتصاد کشور در دوره‌ی مدیریتی زنگنه از موارد مورد بررسی در طرح استیضاح او خواهد بود

هدایت‌الله خادمی عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفت‌وگو با سراج24 درباره‌ی طرح استیضاح وزیر نفت گفت: متن استیضاح وزیر نفت را به کمک تعدادی از نمایندگان نوشتیم و به احتمال زیاد تا فردا پس از تکمیل کردن متن این طرح، شروع به جمع‌آوری امضا کنیم. در این متن به ناکارآمدی مدیریت وزیر نفت و صدمات دوره‌ی مدیریتی او به کشور اشاره شده است. هم‌چنین قصد داریم با طرح این استیضاح، وعده‌هایی را که از جانب وزیر مطرح شده اما اجرایی نشده پیگیری کنیم.

وی افزود: از دست دادن بازار گاز منطقه و صدمه دیدن منافع ملی در این زمینه، از بین بردن زیرساخت‌های منابع انسانی وزارت نفت، رها نمودن میادین مشترک نفتی و گازی برای کشورهای رقیب، عدم تحقق برنامه‌ی افزایش صادرات نفت طبق برنامه‌ها و وعده‌های ارائه شده و بررسی قراردادهای کرسنت، توتال و سایر قراردادها با کشورهای دیگر از جمله مواردی هستند که در متن استیضاح مطرح شده‌اند و وزیر باید برای تک‌تک این موارد پاسخگو باشد.

خادمی اظهار داشت: نمایندگان مجلس با بررسی همه‌ی موارد مطرح شده در متن طرح استیضاح وزیر موافق هستند و از این اقدام ابراز رضایت می‌کنند اما متاسفانه برخی نمایندگان هنگام رای‌گیری به این صورت عمل نمی‌‎کنند و لابی‌گری را بر منافع ملی ترجیح می‌دهند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

صوت/استیضاح؛ مشکل‌ساز یا گره‌گشا؟

فیلم| سنا یا ترامپ، کدام یک پیروز جنگ قدرت آمریکا می‌شوند

فیلم| چرا اصلاح طلبان دنبال استعفای روحانی هستند؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha