آمار پرسپولیس و برانکو در فوتبال ایران

آمار پرسپولیس و برانکو در فوتبال ایران

به گزارش سراج24، تیم فوتبال پرسپولیس در چارچوب هفته سی ام رقابت‌های لیگ برتر با نتیجه یک بر صفر از سد پارس جنوبی جم گذشت تا برای سومین بار متوالی قهرمان لیگ برتر ایران شود. همچنین سرخپوشان پایتخت برای دوازدهمین بار جام قهرمانی لیگ را فتح کردند تا آمار فوق العاده‌ای کسب کنند.

همچنین این قهرمانی در حالی رقم خورد که پرسپولیسی‌ها برای نخستین بار با برانکو در هفته پایانی قهرمانی را به دست آوردند  و تنها یک شکست را نیز متحمل شدند.

این آمار در حالی ثبت شد که در فصول گذشته لیگ برتر، کمترین تعداد باخت، ۳ بوده است. ۶ بار تیم‌هایی در لیگ بودند که در یک فصل سه باخت داده بودند و از این حیث رکورد کمترین باخت را داشتند، اما سپاهان و پرسپولیس هر دو، آمار بهتری در این فصل به جا گذاشتند و طبیعتا پرسپولیس با ۱ شکست، رکورد دار این عنوان در تمام ادوار لیگ برتر شد.

برانکو ایوانکوویچ نیز که در لیگ شانزدهم نخستین قهرمانی‌اش را با ۶۶ امتیاز جشن گرفت که حد نصاب بسیار خوبی برای تاریخ لیگ برتر بود در سال دوم نیز با ۶۴ امتیاز قهرمان شد تا محبوب دل سرخپوشان شود، اما در این فصل قهرمانی برانکو و شاگردانش سخت‌تر و با امتیازی پایین‌تر حاصل شد. پرسپولیس این بار ۳ امتیاز دیگر هم پایین آمد و فقط ۶۱ امتیاز گرفت که سبب شد تا لیگ در هفته‌های پایانی حساس‌تر شود.

همچنین آمار برانکو و پرسپولیس در ۴ سال اخیر به شرح زیر است:

سه قهرمانی لیگ - لیگ شانزدهم - هفدهم و هجدهم

یک نایب‌قهرمانی لیگ (با تفاضل گل) - لیگ پانزدهم

۲سوپر جام

نایب‌قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۸

نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۷

نیمه نهایی جام حدفی (در حال انجام)

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

فیلم| 12 میلیارد در 6 ماه

مدافع باشگاه ماشین سازی تبریز پرسپولیسی می‌شود

ادعای رسانه‌های اروپایی نسبت به سرمربی آینده تیم فوتبال پرسپولیس

0 نظر

ارسال نظر

capcha