نادر قاضی‌پور:

عملکرد وزارت صنعت مورد قبول مجلس نیست/ در صورت تداوم مشکلات بازار خودرو برخورد قاطع خواهیم کرد

عملکرد وزارت صنعت مورد قبول مجلس نیست/ در صورت تداوم مشکلات بازار خودرو برخورد قاطع خواهیم کرد

نادر قاضی‌پور عضو کمیسیون صنایع مجلس در گفت‌وگو با سراج24 در خصوص آشفته بازار خودرو در این روزها گفت: پول شناوری در دست مردم است که دولت‌مردان نتوانسته‌اند محل سرمایه‌گذاری مناسبی برای آن ارائه دهند. بهترین موقعیت برای سرمایه‌گذاری این پول‌ها بورس است. متاسفانه پول مردم در کوتاه مدت در زمینه‌های مختلفی به عنوان سرمایه وارد بازار می‌شود.

وی افزود: تا به امروز مردم برای حفظ ارزش پول خود اقدام به خرید ملک، خودرو یا ارز کرده‌اند که این اقدامات را نوعی سرمایه‌گذاری می‌دانند. دولت باید برنامه‌ای داشته باشد تا محل این پول‌ها درست انتخاب شود و هدایت نقدینگی به سمت مناسبی هدایت شود.

عضو کمیسیون صنایع مجلس درباره‌ی علت دیگر آشفتگی بازار خودرو بیان کرد: امروز توازن عرضه و تقاضا به هم خورده است و تقاضا به نسبت عرضه بیشتر شده است. عرضه‌ی کمتر باعث شد قمت‌ها روند صعودی داشته باشند. از طرفی قطعات برای عرضه به صورت ارز آزاد ارائه می‌شود و هیچ ارز دولتی برای تهیه‌ی آن‌ها اختصاص داده نشده است.

قاضی‌پور اظهار داشت: خودروسازها باید شرکت‌های زیان‌ده خود را بفروشند تا از طرفی افزایش سرمایه داشته باشند. اما از انجام این عمل خودداری می‌کنند و فشار را به مصرف‌کننده وارد می‌کنند. امروز شاهد هستیم که دیگر، اقشار متوسط جامعه هم توان خرید خودرو ندارند و بسیاری از خانواده‌های کارگران، کشاورزان و دام‌پروران جهت خرید خودرو دچار مشکل هستند و نمی‌توانند صاحب خودرو شوند.

وی در ادامه تاکید داشت: برنامه‌ی دولت و مجلس باید در راستای حمایت از اقشار ضعیف و متوسط جامعه باشد تا آن‌ها هم بتوانند از سرمایه‌های کشور بهره ببرند. نباید کارگران و کم‌درآمدها را فراموش کنیم و از نیازهای آن‌ها چشم‌پوشی داشته باشیم.

عضو کمیسیون صنایع مجلس با انتقاد از بی‌تدبیری دولت‌مردان گفت: عملکرد دولت و وزارت صنعت به هیچ وجه مورد قبول نمایندگان مجلس نیست. در هفته‌ی گذشته و در جلساتی که با آن‌ها برگزار کردیم این نکته را یادآوری کردیم و مراتب نارضایتی خود را به آن‌ها رساندیم. در آینده‌ای نزدیک اگر شاهد تداوم این مشکلات باشیم قاطعانه با آن‌ها برخورد خواهیم کرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

اگر اقدام جدی جهت حفظ ارزش پول ملی صورت نگیرد قیمت خودرو دوباره افزایش می‌یابد/ قیمت خودرو هیچ‌وقت به قیمت قبلی برنمی‌گردد

مردم دانستند که قیمت یک ماشین این رقم‌های نجومی نیست/ گرفتار سقف کاذب در قیمت خودروها شدیم

با آزاد شدن واردات خودرو، قیمت‌ها تا 50 درصد کاهش پیدا خواهد کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha