کارگران ژاپنی از تعطیلات ۱۰ روزه در این کشور ناراضی هستند

کارگران ژاپنی از تعطیلات ۱۰ روزه در این کشور ناراضی هستند

به گزارش سراج24، خبرگزاری فرانسه در گزارشی از ناراحتی کارگران ژاپنی به دلیل تعطیلی ۱۰ روزه‌ای که به مناسبت کناره گیری امپراتور ژاپن و روی کارآمدن امپراتور جدید در این کشور داده شده، خبر داد.

در این گزارش آمده است: برای کناره گیری امپراتور در ۳۰ آوریل (فردا)، کارگران ژاپنی از تعطیلات ۱۰ روزه بی سابقه‌ای بهرمند شده اند، اما تمامی افراد این مناسبت را جشن نمی‌گیرند و بسیاری از آن‌ها احساس ناراحتی می‌کنند.

طبق یک نظرسنجی که در ژاپن انجام شده، نیمی از کارگران از این تعطیلات ۱۰ روزه که از تاریخ ۲۷ آوریل آغاز شده و تا ششم مه ادامه خواهد داشت، ناراضی هستند. خبرگزاری فرانسه به نقل از یکی از کارمندان امور مالی ژاپن نوشت: باید صادق بود. من نمی‌دانم وقتی به ما به ناگاه ۱۰ روز تعطیلات داده شده، چطور باید آن را بگذرانیم؟ اگر شما قصد سفر داشته باشید، همه جا شلوغ است و هزینه تور‌های مسافرتی افزایش یافته است. من شاید نهایتا در کنار خانواده ام بمانم.

طبق نظرسنجی که روزنامه آساهی شیمبون منتشر کرده، ۴۵ درصد از ژاپنی ها از این تعطیلات طولانی مدت احساس ناراحتی دارند و تنها ۳۵ درصد گفته اند احساس رضایت می‌کنند. خبرگزاری فرانسه در ادامه به نقل از یک کارگر ۴۶ ساله پیتزافروشی نوشت: من نمی‌توانم به تعطیلات بروم؛ برعکس ما سرمان بسیار شلوغ است.

همچنین افرادی که در مدت تعطیلات مجبور هستند کار کنند، از مسأله نگهداری کودکان شکایت داشتند. یکی از والدین ناراضی در توییتر نوشت: برای والدینی که در بخش خدمات مشغول هستند، ده روز تعطیلی یک دردسر به شمار می‌رود. مدرسه، مهدکودک و همه چیز بسته است.

گفتنی است پس از سی سال و ۵ ماه، در سی ام آوریل ماه جاری میلادی (فردا) حکم «آکی هیتو» امپراتوری کنونی ژاپن به پایان می‌رسد و وی به نفع فرزند بزرگش شاهزاده ناروهیتو کناره گیری خواهد کرد. ناروهیتو، ۱۲۶‌امین امپراتوری خواهد بود که در ژاپن بر تخت می‌نشیند. ژاپن از روز شنبه وارد تعطیلات ده روزه برای این مناسبت شده است.

این، نخستین بار در دو قرن گذشته است که یک امپراتور ژاپن در حالی که هنوز زنده است، از قدرت کناره گیری می‌کند. این مسأله به موجب قانونی اختصاصی که برای وی و به دلیل تمایلش برای واگذاری قدرت وضع شد، رخ داده است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

شینزو آبه یا آبه شینزو؟ کدام درست است؟

مقامات ژاپنی برای متهم کردن ایران به در حمله به نفتکش این کشور قانع نشده‌اند

سیاست فشار حداکثری ترامپ با مقاومت حداکثری آیت الله خامنه‌ای روبرو شده است

0 نظر

ارسال نظر

capcha