صحبت پیشکسوتان استقلال درمورد انتخاب مجیدی به عنوان سرمربی موقت این تیم

صحبت پیشکسوتان استقلال درمورد انتخاب مجیدی به عنوان سرمربی موقت این تیم

به گزارش سراج24،  بعد شکست تیم فوتبال استقلال تهران مقابل تیم پدیده شهر خودرو و از دست رفتن رویای قهرمانی مسئولان این باشگاه تصمیم گرفتند وینفرد شفر را از سمت سرمربیگری این تیم برکنار کنند و فرهاد مجیدی دستیار او را به عنوان سرمربی موقت انتخاب کردند. با پیشکسوتان باشگاه استقلال به گفتگو پرداختیم و در مورد این تصمیم از آن‌ها سوال کردیم.

نوری: مجیدی با قبول این تصمیم ریسک بزرگی انجام داده است/ همدانی: مجیدی نباید تبدیل به یک مهره سوخته شود/ فتح الله زاده: امیدوارم آرامش به استقلال بازگردد

مجیدی با قبول این تصمیم ریسک بزرگی انجام داده است

محمد نوری پیشکسوت باشگاه استقلال در مورد تعلیق وینفرد شفر و انتخاب مجیدی به عنوان سرمربی موقت تیم استقلال گفت: ریسک بزرگی انجام شده است. مجیدی چند ماه است که به عنوان دستیار شفر فعالیت می‌کند و او با قبول این تصمیم ریسک بالایی انجام داده است. مجیدی یکی از بازیکنان خوب و با اخلاق باشگاه استقلال بوده است و امیدوارم در سمت جدیدش برای باشگاه استقلال عملکرد خوبی داشته باشد.

استقلال این روز‌ها شرایط چندان خوبی ندارد

او در مورد شرایط نه چندان خوب تیم استقلال در این روز‌ها و ریسک مجیدی اظهار کرد: تیم استقلال این روز‌ها شرایط چندان خوبی ندارد و حواشی اطراف تیم زیاد شده است، مجیدی کار سختی برای موفقیت این تیم خواهد داشت. به نظر من بهتربود شفر تا انتهای فصل در تیم می‌ماند و بعد از آن در مورد مجیدی تصمیم گیری می‌کردند. امیدورام موفق باشد ما قطعا کار بسیار دشواری در پیش خواهد داشت.

نوری: مجیدی با قبول این تصمیم ریسک بزرگی انجام داده است/ همدانی: مجیدی نباید تبدیل به یک مهره سوخته شود/ فتح الله زاده: امیدوارم آرامش به استقلال بازگردد

امیدوارم مجیدی به مانند منصوریان نشود

نوری در مورد اتفاقی که برای منصوریان در تیم استقلال افتاد بیان کرد: به یاد داریم که علیرضا منصوریان چه روز‌هایی را در استقلال پشت سر گذاشت و امیدوار هستیم چنین اتفاقی برای مجیدی رخ ندهد. برای استقلال و فرهاد مجیدی آرزوی موفقیت می‌کنم، اما معتقد هستم ریسک بزرگی انجام داده است.

مجیدی نباید تبدیل به یک مهره سوخته شود

ستار همدانی پیشکسوت باشگاه استقلال در مورد انتخاب مجیدی به عنوان سرمربی موقت استقلال تصریح کرد: مجیدی الان سرمربی موقت است و من مطمئن هستم نه خود او می‌پذیرد به عنوان سرمربی دائم انتخاب شود و نه باشگاه چنین تصمیم عجولانه‌ای می‌گیرد. مجیدی سرمایه باشگاه استقلال است و نباید تبدیل به یک مهره سوخته شود. او به عنوان سرمربی موقت برای پنج بازی باقی مانده انتخاب شده است و این انتخاب می‌تواند یک اتفاق بزرگ برای او باشد. مجیدی برای اینکه بتواند نفر اول باشگاه باشد نیاز به تجربه‌ی بالایی دارد و این ۵ بازی باقی مانده سختی‌های کاری که در پیش داردد را به او نشان خواهد داد تا بتواند به پختگی بیشتری برسد.

بازیکنان استقلال همدل نیستند

او ادامه داد: مطمئن هستم این اتفاقف اتفاق خوبی است و اگر قرار بود در انتهای فصل با شفر قطع همکاری کنیم بهتر است این فرصت را به مجیدی دهیم تا بتواند در این کلاس بزرگ تجربه اندوزی کند. یکی از مشکلاتی که تیم استقلال دارد همدل نبودن اعضای تیم است. کاریزمای مجیدی به شکلی هست که می‌تواند بار دیگکر در تیم اتحاد ایجاد کند. این انتخاب را به فال نیک می‌گیرم.

نوری: مجیدی با قبول این تصمیم ریسک بزرگی انجام داده است/ همدانی: مجیدی نباید تبدیل به یک مهره سوخته شود/ فتح الله زاده: امیدوارم آرامش به استقلال بازگردد

شفر نشان داد که مربی خوبی است

علی فتح الله زاده مدیرعامل سابق باشگاه استقلال درمورد تعلیق شفر از سرمربیگری تیم استقلال گفت: به اعتقاد من شفر نشان داد که مربی خوبی است و نتایجی که او در چند بازی اخیر بدست آورده است به خاطر خرابکاری‌هایی است که در بعضی از نقاط فوتبال ما رخ می‌دهد. بازیکنان بزرگ استقلال از این تیم جدا شدند، اما او تیم را به عنوان مدعی معرفی کرد. در اینکه شفر مربی خوبی است شکی وجود ندارد و اعتقاد دارم که دست‌های پشت پرده خواسته اند به شفر لطمه بزنند.

مجیدی در این شرایط قطعا نمی‌تواند کاری انجام دهد

او در مورد انتخاب فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی موقت تیم استقلال گفت: فرهاد مجیدی یکی از سرمایه‌های با ارزش باشگاه استقلال است و سال‌های سال برای او زحمت کشیده ایم. مجیدی در این شرایط قطعا نمی‌تواند کاری انجام دهد. استقلال از قهرمانی فاصله گرفته است و حتی اگر مجیدی بتواند تیم را به گونه‌ای هدایت کند که تمام بازی‌های باقی مانده را در لیگ پیروز شویم امکان قهرمانی برای ما وجود نخواهد داشت.

یک مربی خارجی بزرگ باید در کنار مجیدی حضور داشته باشد

فتح الله زاده ادامه داد: با توجه به ظرفیت مجیدی و محبوبیت بالایی که در بین هواداران استقلال دارد در کنار او باید یک کادر فنی مجرب حضور داشته باشند. او باید با مدیران باشگاه صحبت کند یک مربی خارجی بزرگ در کنار او حضور پیدا کند تا بتوانند عملکرد قابل قبولی داشته باشند. باید از فرهاد مجیدی مراقبت شود تا بتواند تیم را رو به جلو ببرد.

نوری: مجیدی با قبول این تصمیم ریسک بزرگی انجام داده است/ همدانی: مجیدی نباید تبدیل به یک مهره سوخته شود/ فتح الله زاده: امیدوارم آرامش به استقلال بازگردد

امیدوار هستم آرامش به استقلال بازگردد

او درمورد تاثیر آمدن مجیدی گفت: امیدوار هستم با توجه به موقعیتی که مجیدی دارد آرامش به استقلال بازگردد و این تیم بتواند این فصل را با رتبه خوب به پایان برساند و برای فصل بعد یک برنامه ریزی مدون و قوی را طراحی کنند. این آخرین فرصتی است که هواداران به باشگاه خواهند داد و دلیل آن هم فرهاد مجیدی است. چون او را دوست دارند این فرصت را به باشگاه می‌دهند.

مجیدی فرد عاقلی است

فتح الله زاده در مورد اینکه آیا امکان دارد مجیدی نیز به مانند منصوریان نتواند نتایج خوبی کسب کند و به شکلی تبدیل به یک مهره سوخته شود گفت: مجیدی فرد عاقلی است و حتما باید در کنار خود از یک مربی خوب خارجی استفاده کند. نباید به خاطر محبوبیتی که مجیدی دارد او را یک تنه به مصاف مشکلات بفرستیم.

ایسما چندان بازیکن با کیفیتی نبود

او در مورد بازیکنان خارجی استقلال و اینکه این تیم در چه پست‌هایی ضعف دارد گفت: به نظر من ایسما چندان بازیکن با کیفیتی نبود و با آن پولی که به او دادیم باید یک هافبک خوب جذب می‌کردیم، چون در این پست ضعف داریم. ما به یک هافبک بازی ساز و یک مدافع نیاز داشتیم. خود مسئولان استقلال و کادر فنی می‌دانند ما در چه قسمت‌هایی ایراد داریم. امیدوارم فله‌ای بازیکن جذب نکنیم. در یک پست چند بازیکن داریم و در یک پست از نبود بازیکن رنج می‌بریم. مطمئنم فتحی دیگر تجربه کافی را بدست آورده است و در کنار هیئت مدیره و کادر فنی تصمیمات درست را می‌گیرد.

دولت در زمان انتخابات به فکر خصوصی سازی می‌افتد

فتح الله زاده در مورد موضوع خصوصی سازی گفت: معمولا دولت‌ها موضوع خصوصی سازی پرسپولیس و استقلال را نگه می‌دارند برای زمان‌هایی که قرار است انتخابات برگزار شود. نمایندگان مجلس نیز زمانی که انتخابات خودشان است به فوتبال می‌پردازند. فوتبال شده گوشت قربانی سیاست مداران و هر زمانی که دلشان بخواهد با آن بازی می‌کنند. به مانند شیری که یک شکار ضعیف گرفته است و آن بازی می‌کند. متاسفانه استقلال و پرسپولیس این روز‌ها بازیچه‌ی این و آن شده است.

او درمورد اینکه آیاجواد نکونام گزینه‌ی خوبی برای دستیاری مجیدی هست یا خیر گفت: نکونام پتانسیل بالایی دارد و در تیم نساجی نیز نشان داد از لحاظ فنی شرایط خوبی دارد. او می‌تواند در کنار مجیدی کمک حال باشگاه استقلال باشد.

امیر رضا واعظی آشتیانی مدیر عامل اسبق استقلال در این خصوص اظهار کرد: برخی با سناریو این تغییرات را در استقلال ایجاد کردند و قصد دارند استقلال در دریافت سهمیه آسیا هم ناکام باشد و تغییرات توسط برخی افراد صورت گرفته است تا بتوانند شفر را از این تیم جدا کنند،مجیدی را بسوزانند و سرمربی خودشان را به تیم برگردانند.

اظهارات پیشکسوتان باشگاه استقلال در خصوص سرمربیگری مجیدی

با اقدامات پوپولیستی شرایط استقلال را توجیه و از این وضعیت فرار کنند

وی ادامه داد: وضعیت به وجود آمده در استقلال حاصل حاشیه هایی است که خودشان برای تیم درست کردند و بار روانی این اتفاقات در کنار نتایج سینوسی وینفر شفر شرایط استقلال را به این جا رساند و به نظر می رسد در این تغییرات قصد داشتند با اقدامات پوپولیستی شرایط استقلال را توجیه و از این وضعیت فرار کنند.

در مورد بحث های فنی آیا هیئت مدیره نظرش مهم است یا کمیته فنی؟

واعظی آشتیانی افزود: جدایی وینفرد شفر در این مقطع لازم نبود و اقدامی غیر اصولی بود چرا که این سه بازی تاثیری در نتایج نداشت و می توانستند با همین سر مربی تا پایان فصل ادامه دهند و در نهایت کمیته فنی در این مورد بررسی های لازم را انجام می داد. سوال من این است که در مورد بحث های فنی آیا هیئت مدیره نظرش مهم است یا کمیته فنی؟ چرا آقایان نظر خودشان را بر نظر کمیته فنی ترجیح دادند؟

این جدایی تبعات زیادی برای استقلال خواهد داشت

مدیر عامل اسبق باشگاه استقلال در مورد تبعات جدایی وینفرد شفر از استقلال گفت: این جدایی تبعات زیادی برای استقلال خواهد داشت و شفر پول خود را از طریق مسالمت آمیز و یا شکایت دریافت خواهد کرد اما این رقم کلان را آیا هیئت مدیره می دهد؟ آیا از پول بیت المال هزینه می شود؟ در این مورد وزارت ورزش بایدپاسخگو باشد و مسائل و مشکلات احتمالی را بررسی کند.

باور من این است که اعضای هیئت مدیره زیاد حرف می زنند

وی گفت: باور من این است که اعضای هیئت مدیره زیاد حرف می زنند و یکی از عوامل مشکلات استقلال این موضوع است و باید با این پدیده برخورد جدی شود و در مسائل اخیر بوجود آمده کاملا مشهود است که برخی مدیران استقلال مدعی اند زیاد می دانند اما در عمل می بینیم که چنین چیزی نیست و تصمیمات اشتباه گرفته می شود و بنده متاسفم که مجموعه مدیریتی استقلال نتوانستند یک مربی را مدیریت کنند. رفتار پوپولیستی اعضای هیئت مدیره فقط برای استقلال مشکل ساز می شود و در نهایت ارامش باشگاه و تیم به هم می خورد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

فتح‌الله‌زاده: من با وزیر درگیر می‌شوم و باج به مدیرعامل نمی‌دهم

خداحافظی مربی استقلال از هوادارانش+عکس

واکنش رسانه‌های ایتالیایی به امضای قرارداد استراماچونی با استقلال

0 نظر

ارسال نظر

capcha