ظریف درباره تیم «ب» چه گفت؟

ظریف درباره تیم «ب» چه گفت؟

به گزارش سراج24، محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود توضیحاتی درباره گفت‌وگوهایش با رسانه‌های آمریکایی ارائه داد.

ظریف نوشت: این یکشنبه با کریس والاس در شبکه فاکس و با مارگارت برنان در برنامه «در پیشگاه ملت» حضور دارم. من در این دو مصاحبه طرح‌های شرارت‌بار تیم "ب" برای ایران و اینکه چرا دونالد ترامپ (رئیس جمهور آمریکا) می‌بایست از تفاوت میان اهداف خود و اهداف آنها برای غرب آسیا مطلع باشد را تشریح کرده‌ام.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان در اظهارات خود به تازگی از افرادی تحت عنوان تیم "ب" یاد و تاکید می‌کند که این گروه متشکل از بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا، بن سلمان ولیعهد عربستان و بن زائد ولیعهد امارات همواره برای ایجاد تنش و درگیری نظامی در منطقه تلاش می‌کنند.

وی در گفت‌وگو با شبکه سی‌بی‌اس درباره تیم "ب" اظهار داشت: من کسانی را تیم بی می‌نامم که همواره برای ایجاد تنش تلاش کرده‌اند، افرادی که وجودشان وابسته به تنش است. بولتون، بی بی (بنیامین نتانیاهو)، بن زائد و چهارمی بن سلمان. نتانیاهو خودش گفت که آمریکا را تحت فشار قرار داده تا نام سپاه را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار دهد. وی گفت که آمریکا برای خروج از برجام تحت فشار قرار داد. بولتون نیز گفته است که برای مواجه شدن با ایران به ریاست جمهوری ترامپ نیاز داریم. بن زائد و بن سلمان نیز کسانی هستند که به ترامپ تضمین داده‌اند نفت ایران را جایگزین خواهند کرد. این افراد خواهان مناقشه هستند و من بر این باورم که لازم است انسان‌های باتدبیر، عاقل و بالغ از وقوع درگیری جلوگیری کنند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

فرار مشتریان وحشت زده در پی تیراندازی در یک مرکز خرید در حومه آتلانتا آمریکا /فیلم

رئیس جمهور چین: باید آماده جنگ شویم

ریاکاری نظامی آمریکا در منطقه ؛ مردم غرق در مشکلات ، تولیدکنندگان سلاح غرق در پول

0 نظر

ارسال نظر

capcha