مشکلات حاد مالی نقش مستقیمی در افزایش وزن کودکان در آستانه ۱۸ سالگی دارد

مشکلات حاد مالی نقش مستقیمی در افزایش وزن کودکان در آستانه ۱۸ سالگی دارد

به گزارش سراج24، پژوهشگران دانشگاه هوستون در مطالعات خود به وجود ارتباط بین اضافه وزن در دوران نوجوانی و آغاز جوانی با استرس‌های دوره‌ای در محیط خانواده پی بردند. مهم‌ترین این عوامل استرس زا عبارتند از گسست عاطفی، اضطراب‌های مالی و کمبود محبت مادرانه و اما ادامه مطلب:

بر اساس این تحقیق، مشخص شد ارتباط مستقیم و بسیار قدرتمندی بین چاقی و اضافه وزن نوجوانان در محدوده سنی ورود به ۱۸ سالگی و سه نوع ویژه از استرس‌های دوره‌ای بلند مدت خانوادگی وجود دارد. دکتر دافن هرناندز Daphne Hernandez با مطالعه و بررسی این سه نوع استرس خانوادگی شامل گسست عاطفی، اضطراب‌های مالی و کمبود محبت مادرانه در خانواده به این نتایج دست یافت.

وی گفت: «تکرار تجربه استرس و اضطراب‌های خانوادگی در دوران کودکی و نوجوانی و به ویژه مواردی که در آن خانواده دچار گسست‌های عاطفی مانند جدایی والدین یا مشکلات حاد مالی می‌شود نقش مستقیمی در افزایش وزن کودکان در آستانه ۱۸ سالگی خواهد داشت و این موضوع در دختران نمود بیشتری دارد. البته باید به این موضوع نیز اشاره کرد که فاکتور سوم یعنی کمبود محبت مادر در خانواده بر پسران تاثیر بیشتری دارد و سبب افزایش وزن آن‌ها طی بازه زمانی مشابه ورود به ۱۸ سالگی می‌شود.»

بر اساس این مطالعات، اتخاذ استراتژی‌ها و راهکار‌های مناسب از سوی مددکاران اجتماعی و خانواده‌هایی که در آن‌ها اضطراب و استرس دایمی وجود دارد، در دوران کودکی می‌تواند سبب پیشگیری از بروز چاقی در دوران بزرگ سالی شود.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

«نه» گفتن را چگونه به کودکان بیاموزیم؟

تغییر الگوی آموزش به کودکان در مناطق محروم

وقتی برای آموزش مجازی برنامه و نظارتی نیست

0 نظر

ارسال نظر

capcha