شفر: خاویار، فرش و شایعات در ایران هست

شفر: خاویار، فرش و شایعات در ایران هست

به گزارش سراج24، به نقل از سایت رسمی استقلال، وینفرد شفر سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره بازی با الهلال گفت: نیمه اول برای ما سخت بود. خیلی در کار دفاع خوب نبودیم. جابه جایی از چپ به راست و راست به چپ خوب نبود. در بین دو نیمه صحبت کردیم و بهتر شدیم. الهلال در نیمه دوم یک فرصت داشت و آن هم گل شد. در نیمه دوم چندین موقعیت گلزنی داشتیم. باید بیشتر با فکر بازی می‌کردیم.

او افزود: وقتی که حریف ده نفره است باید بیشتر توپ را به وینگهایمان می‌دادیم و ارسال‌های بیشتری انجام می‌دادیم. شاید یک مقدار عصبی بودیم. می‌دانید که این بازی یک مصاف عادی برای ایرانیان و عربستانی‌ها نیست.

شفر بیان کرد: نمی خواهم راجع به آماده سازی صحبت کنم، الان مهم نیست. قبل از شروع فصل، هیچکس در این گروه خیلی سخت، شانسی برای ما قائل نبود. هیچکس شاید در لیگ برای ما شانسی قائل نبود. الان چهار بازی تا پایان فصل داریم و اگر پیروز شویم، شاید شانس قهرمانی هم داشته باشیم. در بازی لیگ قهرمانان هم دو بازی مقابل العین و الدحیل داریم. من به تیمم ایمان دارم. می‌دانم هواداران پشت سر ما هستند و ما را حمایت می‌کنند. من خیلی بابت هوادارانمان خوشحالم.

سرمربی استقلال اضافه کرد: من ده دقیقه پیش به بازیکنانم گفتم که باید روی بازی بعدی تمرکز کنیم. گذشته ها، گذشته است و راجع به آن صحبت نمی‌کنیم. باید تیم بسیار خوبی برای بازی بعدی آماده کنیم. پدیده خیلی خوب فوتبال بازی می‌کند. تیمی نیستند که فقط پاس بلند ارسال کنند. خیلی خوب فوتبال بازی می‌کنند و این برای فوتبال ایران خیلی خوب است. در بازی رفت آن‌ها شانس گلی نداشتند. در آن بازی نویمایر دو شانس خوب گلزنی داشت. چیزی که مهم است، این است که ما به انرژی نیاز داریم. صبح از ابوظبی به سمت تهران حرکت کردیم و زمان کافی برای ریکاوری نداشتیم. دکتر نوروزی و کادر پزشکی موضوع ریکاوری را به خوبی می‌دانند. هنوز مطمئن نیستم چه بازیکنانی به میدان می‌روند. بازیکنی که جایش خالی است، اللهیار است و امیدوارم بازی بعدی بتواند بازی کند. شما کیفیت او را می‌دانید. در سنی که در آن قرار دارد، یکی از بهترین مهاجمان است. ما او را برای فصل آینده نیاز داریم. شما می‌دانید که شاید ارزشش بیشتر از یک میلیون دلار باشد. شول و عبدالرحمان و ... بازیکنانی بوده اند که من قبلا به تیم ملی برده ام و اللهیار هم اولین بازیکنی نیست که من می‌توانم به تیم ملی ببرم. شاید در دو سه سال آینده ارزشش به ده میلیون دلار برسد. او شخصیت بسیار خوبی دارد. می‌تواند با توجه به سنش یکی از گران‌ترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران شود.

شفر درباره رفتن اللهیار به ترکیه گفت: من این شایعات را نمی‌دانم. همیشه این صحبت‌ها هست. من نامه‌ای به آقای فتحی دادم و گفتم او باید بماند. در دو سه سال آینده ارزشش بیشتر از ده میلیون دلار خواهد بود. باید او برای هواداران بماند و هواداران بازی او را ببینند. در جلسه با اعضای هیات مدیره هم گفتم که می‌خواهیم او بماند.

او درباره بازی با پدیده خاطرنشان کرد: نمی‌توانم از الان بگویم ما پدیده را می‌بریم. باید خیلی با قدرت و با نظم بازی کنیم. همه باید خیلی خوب و برای گل زدن بازی کنند. پدیده یکی از بهترین‌های ایران است. ما از امروز خود را برای بازی با پدیده آماده می‌کنیم. باید ببینیم وضعیت بازیکنان چگونه است. من امیدوارم که موفق شویم. اگر تمرکزمان روی بازی باشد نه اینکه حواسمان به چپ و راست و پشت سرمان باشد، می‌توانیم موفق شویم. می‌خواهیم پیروز شویم و ذهنیت ما قوی است.

شفر درباره غیبت طاهری در امارات گفت: او در تهران بود تا با بازیکنان دیگر تمرین کند. ما الان روی استقلال تمرکز کرده‌ایم و در پایان فصل درباره مسائل تیم صحبت می‌کنم. الان باید تمرکز کنیم. هواداران باید بدانند چرا قهرمان می‌شویم یا نمی‌شویم. الان سر تمرین وقتی تلاش بازیکنانم را می‌بینم، خیلی خوشحالم. مربیان من بسیار افراد خوبی هستند. ما استقلال قدرتمندی برای آینده می‌سازیم.

شفر همچنین درباره شایعات درباره تیم و آنالیز اشتباه الهلال اظهار داشت: من درباره شایعات صحبت کردم. دوباره می‌گویم، خاویار، فرش و شایعات در ایران هست. ولی من زمانی بررای شایعات ندارم. تیم من باید آماده باشد. شاید کسانی که روی مبل بازی را دیده‌اند این حرف را زده‌اند، ولی ما همه چیز را می‌دانستیم. همه می‌دانند که ما باید سیستم خوبی را درست می‌کردیم. ما دو جلسه تمرین برای بازی با الهلال در ابوظبی داشتیم و با دو تمرین نمی‌توانستیم سیستم تیممان را عوض کنیم. درباره این مسائل باید لبخند بزنم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

واکنش رسانه‌های ایتالیایی به امضای قرارداد استراماچونی با استقلال

زمان حضو سرمربی جدید تیم فوتبال استقلال در ایران مشخص شد

خطیر اسناد دلالی‌های وینفرد شفر را افشا کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha