ایران پیش از شروع تحریم های یکجانبه، سیاست های اقتصاد مقاومتی را آغاز کرده بود

 ایران پیش از شروع تحریم های یکجانبه، سیاست های اقتصاد مقاومتی را آغاز کرده بود

به گزارش سراج24، هیأت عالی‌ رتبه مجمع تشخیص مصلحت نظام که به ریاست غلامعلی حدادعادل برای تقویت مناسبات راهبردی و شرکت در دومین اجلاس جهانی طرح « یک کمربند، یک جاده» به چین سفر کرده بود، سه شنبه، سوم اردیبهشت با هیأت نمایندگی حزب حاکم چین نشست هم اندیشی برگزار کرد.

 داود دانش جعفری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در این نشست، منضبط سازی و نظارت بر حساب های سرمایه در ایران را راهکاری برای تقویت اقتصاد ملی خواند و گفت: همکاری ایران و چین در دو حوزه گردشگری و سرمایه گذاری در میادین نفت و گاز قادر است به رشد اقتصاد هر دو کشور کمک کند.

 عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، همچنین سیاست های اقتصاد مقاومتی را تدبیر رهبر معظم انقلاب برای توانمند سازی درونی اقتصاد کشور و عبور از فشارهای ناشی از تحریم آمریکا خواند و افزود: ایران پیش از شروع تحریم های یکجانبه، اعمال آن را پیش بینی و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی را آغاز کرده بود.

دانش جعفری، تجربه چین در مقابله با بحران اقتصادی سال ٢٠٠٨ میلادی را برای ایران ارزنده توصیف و از انعقاد پیمان های پولی دو یا چند جانبه با چین و دیگر کشورها برای خروج مناسبات تجاری از سلطه دلار استقبال کرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

چین می‌تواند با سرمایه گذاری در زیرساخت‌های ارتباطی ایران به توسعه راه ابریشم کمک کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha