بازیگر کمدی «خادم ملت»، رئیس جمهور فعلی!+فیلم

بازیگر کمدی «خادم ملت»، رئیس جمهور فعلی!+فیلم

به گزارش سراج24، بازیگری کمدی که هیچ گونه تجربه سیاسی ندارد و پیشتر نقش رییس جمهور را در یک سریال تلویزیونی بازی کرده بود اکنون در عالم واقعیت رییس جمهور شده است.
کمتر کسی ولادیمیر زلنسکی 41 ساله را که اکنون رییس جمهور اوکراین شده است، در دسامبر 2018 یعنی زمانی که اعلام نامزدی کرد جدی گرفت اما او پیروزی قاطعی در مقابل رقیبش پترو پوروشنکو رییس جمهور فعلی به دست آورد. زلنسکی بر اساس نتایج اولیه انتخابات حدود 73 درصد آرا را کسب کرد و در مقابل پوروشنکو تنها نزدیک 27 درصد آرا را به دست آورد.
زلنسکی قبلا نقش یک معلم تاریخ که به صورت اتفاقی رییس جمهور می شود را در سریال "خادم ملت" بازی کرده بود. کمپین انتخاباتی او 4 ماه به طول انجامید که در آن زلنسکی از روش های غیر معمولی برای تبلیغات استفاده کرد. وی در این مدت فعالیت های هنری اش را ادامه داد و از این راه برای خود تبلیغ کرد. زلنسکی به جای روزنامه ها و شبکه های تلویزیونی، بر شبکه های اجتماعی برای انتشار وعده های انتخاباتی اش تکیه کرد. وی در سخنانی پس از پیروزی اش گفت: "شما را ناامید نمی کنم، هر کاری ممکن است".
زلنسکی وعده داده که جنگ داخلی در شرق اوکراین علیه جدایی طلبان هوادار روسیه که تا کنون به کشته شدن بیش از 13 هزار نفر انجامیده است را پایان بدهد. کیف پس از اینکه روسیه شبه جزیره کریمه را به اراضی اش ملحق کرد و از شورش هوادارانش در شرق اوکراین حمایت کرد، در خط مقدم بحران بزرگ میان غرب و روسیه قرار گرفته است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

لرزش شدید صدراعظم آلمان هنگام دیدار با رئیس‌جمهور جدید اوکراین! + فیلم و تصاویر

درس‌های یک کمدین برای سیاستمداران غربی

رئیس‌جمهور اوکراین: قول می‌دهم خراب نکنم

0 نظر

ارسال نظر

capcha