سردار کمالی:

۲۴۰ هزار سرباز در سال جاری آموزش تخصصی دیده‌اند

۲۴۰ هزار سرباز در سال جاری  آموزش تخصصی دیده‌اند

به گزارش سراج24، سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح در گفتگو با خبرنگار حوزه نظام وظیفه گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره مهارت آموزی سربازان در سال ۹۷ اظهار کرد: در سال ۹۷ برای مهارت آموزی حدود ۲۰۰ هزار نفر از مشمولان سربازی با شعار کمیت، کیفیت و فرهنگ سازی  برنامه ریزی شده بود و در پایان سال نیز تقریبا ۱۸۷ هزار نفر آموزش دیدند.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیرو‌های مسلح ادامه داد: به همین منظور حدود ۱۱۰ هزار نفر از مشمولان سربازی آموزش‌های لازم را از سوی سازمان فنی و حرفه‌ای دریافت کردند.

وی افزود:  در این مدت حدود ۲۷ هزار نفر آموزش‌های مربوط به حوزه کشاورزی را از وزارت جهاد کشاورزی و ۲۰ هزار نفر نیز آموزش‌های مربوط به سبک زندگی را از وزارت ورزش و جوانان دریافت کردند.

سردار کمالی ادامه داد: حدود ۳۰ هزار نفر نیز با تخصص قبلی وارد خدمت شده بودند که با غربالگری شناسایی و مورد تایید قرار گرفتند.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیرو‌های مسلح بیان کرد: ۸۰۰ نفر نیز آموزش‌های مربوط به مربی گری را دریافت کردند.

وی درباره مهارت آموزی سربازان در سال ۹۸ افزود: در سال ۹۸ تحقق شعار‌های افزایش کیفیت، تنوع مهارت، توسعه آموزش و اشتغال مدنظر نیرو‌های مسلح است.

سردار کمالی افزود: برای آموزش تخصصی ۲۴۰ هزار نفر در سال جاری برنامه‌ریزی شده است که برای این آموزش‌ها ۱۲۰ هزار نفر در حوزه فنی و حرفه‌ای از سوی سازمان فنی و حرفه‌ای، ۳۰ هزار نفر در حوزه کشاورزی از سوی وزارت جهاد کشاورزی، ۴۰ هزار نفر نیز در حوزه ورزش و سبک زندگی از سوی وزارت ورزش و جوانان، ۳۰ هزار نفر نیز در حوزه فناوری اطلاعات از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ۲۰ هزار نفر نیز در حوزه فرهنگی و تبلیغاتی از سوی سازمان عقیدتی-سیاسی آموزش می‌بینند که در مجموع ۲۰۰ هزار نفر موفق به دریافت گواهینامه می‌شوند.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیرو‌های مسلح با اشاره به آموزش‌های عمومی بیان کرد: آموزش‌های عمومی نیز در محور‌های امداد و نجات، مهارت زندگی و کسب و کار، فضای مجازی، امور مالی، عقیدتی و سیاسی از سوی هلال‌احمر، وزارت ورزش و جوانان و غیره حداقل برای ۲۰۰ هزار نفر برنامه‌ریزی شده است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

۳۰ هزار سرباز از نقاط مختلف کشور در مناطق سیل زده اخیر حضور پیدا کردند

واکنش اینستاگرامی سردار کمالی به حرکت سربازان یگان موزیک + عکس

پاسخ به یک شبهه درباره جریمه مشمولان غایب

0 نظر

ارسال نظر

capcha