روزه استیجاری طلاب یک مدرسه علمیه برای کمک به سیل زدگان

روزه استیجاری طلاب یک مدرسه علمیه برای کمک به سیل زدگان

به گزارش سراج، حسین عباسی  مسؤول هماهنگی کاروان اعزامی طلاب مدرسه علمیه امام رضا (ع) با اعلام خبر اعزام 40 طلبه از مدرسه امام رضا(ع) قم به منطقه سیل زده پلدختر گفت: این طلاب از دستگاه های دولتی و عمومی برای اعزام درخواست ماشین کردند اما تلاش آنها نتیجه ای نداشت.

این طلبه مدرسه امام رضا(ع) ادامه داد: پس از ناامید شدن این طلاب از دستگاه های دولتی و عمومی، تصمیم گرفتیم برای تهیه هزینه این سفر هر طلبه یک روز روزه استیجاری بگیریم که با کمک معاونت تهذیب مدرسه بیش از یک میلیون تومان جمع آوری شد و مقداری را نیز خیرین کمک کردند.

وی با اشاره به تاریخ اعزام طلاب مدرسه علمیه امام رضا(ع) و مدت حضور در مناطق سیل زده گفت:  این طلاب چهارشنبه 21 فروردین ماه به پلدختر اعزام شدند و روز گذشته به شهر قم بازگشتند.

عباسی ادامه داد: گروه اعزامی طلاب مدرسه علمیه امام رضا(ع) پس از ورود به پلدختر در قرارگاه امام رضایی ها مستقر شدند و روز اول امداد رسانی، کمک به مردم خیابان هفده شهریور در دستور کار این طلاب قرار گرفت؛ همچنین روزهای دوم و سوم در روستای چم مهر و روز چهارم در دانشکده پرستاری پل دختر و مسجد امیر المؤمنین به امداد رسانی پرداختند.

وی در زمینه استقبال مردمی از طلاب در مناطق سیل زده گفت: استقبال مردم مناطق سیل زده از طلاب بسیار مناسب بود و به طلاب احترام فراوانی می گذاشتند و برخی رانندگان برای اعزام طلاب به روستاها به صورت رایگان آنها را جا به جا می کردند البته حضور طلاب در این مناطق موجب شده بود که دید مردم نسبت به روحانیت تغییر کند.

مسؤول هماهنگی کاروان اعزامی طلاب اعزامی مدرسه علمیه امام رضا(ع) قم با اشاره به فعالیت های فرهنگی طلاب این مدرسه در مناطق سیل زده اظهار کرد: تمامی طلاب مدرسه امام رضا(ع) از حافظان قرآن کریم یا نهج البلاغه هستند و حتی برخی از آنها دارای رتبه کشوری هستند.

وی ادامه داد: طلاب مدرسه علمیه امام رضا(ع) حتی در مناطق سیل زده از قرآن کریم فاصله نگرفتند و در زمان فراغت به حفظیات خود می پرداختند که موجب شگفتی بسیاری از مردم شده بود و از سوی دیگر موجب گردید برخی با حفظ قرآن کریم آشنا شوند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بخش‌های علمی و فرهنگی کشور از توانمندی طلاب خواهر بهره مند شوند

عکس/دوره آموزشی مجازی نقد و بررسی تشیع انگلیسی

تجمع طلاب، اساتید حوزه علمیه و مردم انقلابی قم برگزار می شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha