جوانی که قبر پدرش را شکافت و با اسکلت او عکس یادگاری گرفت+تصاویر

جوانی که قبر پدرش را شکافت و با اسکلت او عکس یادگاری گرفت+تصاویر

به گزارش سراج24، اقدام عجیب یک جوان هنرمند چینی در نبش قبر پدرش و گرفتن عکس با اسکلت او خبرساز شد. این جوان اهل پکن همزمان با شروع فستیوال کینگ مینگ یا روز تمیز کردن قبور بر سر قبر پدرش حاضر شد و با خارج کردن اسکلت او از تابوتش اقدام به تهیه تعدادی عکس با آن کرد. در تصاویری که منتشر شده است، "سی یوان ژوئی" در حالی که لباس بر تن ندارد و  روی یک پارچه بزرگ در کنار اسکلت پدرش دراز کشیده است، دیده می‌شود. سی یوان پیش از آنکه عکاس شروع به تهیه عکس از او و اسکلت پدرش کند، ابتدا تمام اجزای اسکلت پدرش را در جای خود قرار داد. او سپس با انتشار عکس‌ها در یکی از شبکه‌های اجتماعی چین با نام Weibo نوشت: " پدرم و من".

در ویدئویی که این جوان در شرح مرگ پدرش منتشر کرد گفت که پدرش ۳۰ سال پیش و هنگامی که ۲۷ سال داشت در اثر سرطان کبد جانش را از دست داد. بنا بر گفته سی یوان به علت آنکه او در زمان مرگ پدرش تنها ۳ سال داشت هیچ خاطره‌ای از او به یاد نداشت. تنها خاطرات این جوان از پدرش عکس‌های خانوادگی و خاطراتی بود که آن‌ها از پدر سی یوان برای او تعریف کرده بودند.

سی یوان توضیح داد که هر سال با رسیدن زمان فستیوال کینگ مینگ، او خود را به قبر پدرش می‌رساند و شروع به تمیز کردن قبر او می‌کرد. بنا بر ادعای سی یوان، او آخرین باری که بر سر قبر پدرش حاضر شد مشاهده کرد که قبر او به مرور زمان دچار فرسایش شده است، بنابراین تصمیم گرفت تا ضمن انتقال باقیمانده جسد پدرش به قبر جدید با او تعدادی عکس بگیرد.

او در شرح این تجربه عجیب خود نوشت: "من در کنار پدرم دراز کشیدم، زندگی و مرگ او را لمس کردم، گوشت و استخوانش را. هنگامی که آفتاب بر من و اسکلت پدرم دمید، احساس وصف ناپذیری داشتم که هرگز آن را تجربه نکرده بودم."

انتشار این تصاویر در این شبکه اجتماعی با واکنش کاربران نیز همراه بود. در حالی که برخی کسب شهرت را علت اقدام این جوان دانستند و اقدام او را موجب شرمساری پدرش عنوان کردند، برخی دیگر از کاربران نیز با این جوان ابراز همدردی کردند و این اقدام را تلاش سی یوان برای نزدیکی به پدری که هرگز او را ندیده است قلمداد کردند. این در حالی بود که سایت مشهور Weibo چند ساعت بعد اقدام به حذف اکانت این پسر جوان از این سایت کرد.

گفتنی است؛ روز تمیز کردن قبور یا فستویال کینگ مینگ زمانی است که چینی‌ها با تمیز کردن قبور به نیاکان و درگذشتگان خود ادای احترام می‌کنند. گفته می‌شود این فستیوال نخستین بار برای گرامیداشت مرد فداکاری با نام "جی زیتویی" که قسمتی از پای خود را برای نجات جان یک پادشاه تبعیدی از دست داد برگزار شد.

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط

تابلو// حاضری تبعه کدوم کشور بشی؟+فیلم

ویشکا آسایش و ۴ گریم جالب+تصویر

اولین واکنش رامبد جوان بعد از سفر به کانادا+تصویر

0 نظر

ارسال نظر

capcha