آمریکا نه تنها از تروریسم حمایت می‌کند بلکه در راس آن قرار دارد

 آمریکا نه تنها از تروریسم حمایت می‌کند بلکه در راس آن قرار دارد

به گزارش سراج24، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی خود به مناسبت روز جانباز با عنوان «جانبازان ما، مشعل‌های پیروزی» و ولادت حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام گفت: اسرائیل با حمایت آمریکا و تسلیحات آمریکایی مرتکب جنایت‌ها و کشتار‌ها می‌شود.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: پیروزی ها، امنیت و قدرت بازدارندگی در لبنان نتیجه فداکاری شما جانبازان و شهداست. در نبرد بین حق و دفاع از مظلوم جایی برای بی طرفی وجود ندارد. آمریکا در حمایت از اسرائیل تروریست و به خاطر گروه‌های تروریستی که برایشان همه نوع تسهیلات فراهم می‌کند، یک ملت را به ذلت کشاند.

سید حسن نصرالله سپس با اشاره به اقدام خصمانه ترامپ علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران گفت: آمریکا نه تنها از تروریسم حمایت می‌کند بلکه در راس آن قرار دارد. سپاه پاسداران ایران یک نهاد جهادی و عظیم است و ما اقدام وقیحانه ترامپ در درج نام این نهاد در فهرست سازمان‌های تروریستی را محکوم می‌کنیم.

سید حسن نصرالله تصریح کرد: اینکه آمریکا، سپاه و حزب الله را در فهرست تروریسم قرار می‌دهد نشانه ضعف ما نیست بلکه نشان قوت و قدرت ماست. اینکه آمریکا نام سپاه را برای گنجاندن در فهرست تروریسم انتخاب می‌کند نشان دهنده موقعیت و جایگاه برتر و قدرتمند این نهاد در تاثیرگذاری‌ها بر مناطق درگیری است.

دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد: برای واکنش به تحریم‌ها و تدابیر آمریکا، خط مقاومت اهرم‌های قدرت بسیاری در اختیار دارد. بر این باور نباشید که به برخی از گام‌هایی که آمریکا برمی‌دارد، پاسخ ندهیم. این حق طبیعی و وظیفه انسانی و اخلاقی ماست با آنچه ما و دستاورد‌های‌مان را تهدید می‌کند، مقابله کنیم. در صورتی که ضرورت ایجاب کند در مناطقی که آمریکا حضور دارد واکنش مناسبی نشان خواهیم داد. وحشی‌گری آمریکا تا جایی پیش رفته است که مانع ارسال کمک‌های بشردوستانه به آسیب دیدگان سیل در ایران می‌شود.

سید مقاومت در ادامه، درباره تهاجم ائتلاف متجاوزان به یمن گفت: جنگ علیه یمن تجاوزی سعودی، آمریکایی، انگلیسی و اسرائیلی است. اگر محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان در یمن پیروز شود فلسطینی‌ها را مجبور می‌کند تا طرح معامله قرن را امضاء کنند.

سید حسن نصرالله، مردم یمن را حامی فلسطین و تمامی اراضی عربی اسلامی تحت اشغال دانست و افزود: اگر عربستان پیروز جنگ یمن باشد آن وقت در برابر عربستان سلطه جو، دیگر کشور‌های شورای همکاری خلیج (فارس) و حاکمانشان چه تدبیری خواهند داشت؟

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

ماجرای دستور رهبر انقلاب درباره حمله داعش به سامرا/ نقش السیدالقائد در پرورش رهبران حزب‌الله

خانه، اصلی‌ترین محل پرورش یک رزمنده مقاومت است

تحریم‌های آمریکا علیه جنبش مقاومت همچنان بی‌فایده است

0 نظر

ارسال نظر

capcha