نکته‌ی مهم زلزله کرمانشاه و سیل‌های اخیر

سلبریتی‌ها قابل اعتماد نیستند

سلبریتی‌ها قابل اعتماد نیستند

به گزارش سراج24، در ماجرای زلزله‌ی کرمانشاه بود که سلبریتی‌ها در فضای مجازی احساس مسئولیت کرده و هرکدام بصورت جداگانه شماره حساب‌های شخصی خود را برای دریافت کمک‌های نقدی مردم اعلام کردند. بخشی از طرفداران این افراد که عمدتا بازیگران سینما بودند نیز به امید اینکه شخصیت‌های محبوبشان بهتر از سایر دستگاه‌های دخیل در امر امدادرسانی عمل خواهند کرد وارد بازی سلبریتی‌ها شدند. چند میلیارد تومان به حساب این شخصیت‌ها وارد شد اما غافل از آنکه خروجی مناسب و قابل مشاهده‌ای در پی داشته باشد. البته افرادی نظیر نرگس کلباسی و علی دایی اقداماتی در زمینه‌ی ساخت واحدهای مسکونی برای زلزله زدگان انجام دادند ولی سرنوشت پول‌های واریزی به حساب اشخاصی مانند صادق زیبا کلام؛ تئوریسین اصلاح‌طلبان هم‌چنان در هاله‌ای از ابهام است.

در همان ایام کانال‌های خبری ضدانقلاب و تندروی چپ‌گرا به مردم این‌گونه القا می‌کردند که سازمان‌های امدادی کشور مانند هلال‌احمر، دزد هستند و کمک‌های اهدایی مردم را به‌جای رساندن به مردم آسیب دیده‌ی ایران به کشورهای دیگری چون سوریه و عراق می‌دهند. همین موج منفی رسانه‌ای بود که باعث شد مردم دلسوز ایران به سلبریتی‌ها اعتماد کنند. البته دیری نپایید که مردم متوجه شدند جماعت سلبریتی صرفا به‌فکر منافع خود هستند. حتی بسیاری از کاربران این سوال را مطرح کردند که علت تعلل چند ماهه‌ی این سلبریتی‌ها در ارسال کمک‌های نقدی مردمی چیست؟ و سرنوشت سود بانکی پول‌هایی که چند ماه در حساب این افراد بوده است؛ چه می‌شود؟

پس از اوج گیری این حواشی دادستان کل کشور به این پرونده ورود کرده و ضمن بلوکه کردن حساب بانکی سلبریتی‌ها، برخی از آن‌ها را جهت ارائه‌ی پاره‌ای از توضیحات احضار نمود.

اما همین تجربه کافی بود تا مردم این‌بار در ماجرای سیل کشور به سلبریتی‌ها اعتماد نکنند و هلال احمر را به عنوان تنها مرجع امین برای واریز کمک‌های نقدی خود انتخاب کنند.

چنین تغییر رویکردی توسط مردمی که در جامعه‌ی سلبریتی زده‌ی امروزی به سر می‌برند یک تحول بزرگ به حساب می‌آید. همین تحول بزرگ یقینا در انتخابات آینده‌ی نیز تاثیر گذار خواهد بود. مردم پیش از این در بزنگاه‌های سیاسی فریب تبلیغات سلبریتی‌ها را خورده بودند. سلبریتی‌های هنرمندنمایی که اجازه‌ی هیچ گونه سیاست گذاری را در این عرصه نمی‌دهند به خود اجازه می‌دهند تا در جمیع امور دخالت نموده و بواسطه‌ی تریبون‌هایی که در اختیار دارند جریان سازی نمایند. البته مردم می‌توانند جماعت سلبریتی همه چیز دان را یک‌بار برای همیشه سرجایشان بنشانند و به آن‌ها بفهمانند که صرفا باید در زمینه‌ی فعالیت خود اظهارنظر کنند و پایشان را از گلیمشان درازتر نکنند.

تریبون این افراد بواسطه‌ی حضور آن‌ها در رسانه‌های ملی بدست آمده و حق ندارند به منظور رسیدن به امیال و منافع شخصی و امور غیرمرتبط از آن استفاده نمایند؛ نظیر آنچه در سال 92 اتفاق افتاد. سلبریتی‌ها در آن زمان با تمام توان از کاندیدایی حمایت کردند و بعد از پیروزی و عدم موفقیت آن شخص، به اشتباه خود اعتراف کردند.

خوب است مردم با گرفتن درس عبرت از وقایع گذشته باردیگر به اظهارنظرهای این قشر توجه نکرده و به آن‌ها اجازه‌ی دخالت در اموری که تخصصی در آن ندارند؛ ندهند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

حضور هیئتی‌ها کنار آسیب‌دیدگان سی‌سخت

گروه‌های جهادی هنوز در بندر امام خدمت‌رسانی می‌کنند

اشک سلبریتی‌ها برای اشرار

0 نظر

ارسال نظر

capcha