اهای جایزه ۱۰۰ هزار تومانی به علی دایی+ عکس و فیلم

اهای  جایزه ۱۰۰ هزار تومانی به علی دایی+ عکس و فیلم

به گزارش سراج24، علی دایی، کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال کشورمان که در حال حاضر سرمربی تیم سایپا است در زمان بازی در مستطیل سبز توانست افتخارات زیادی را کسب کند. او توانست جوایز مختلفی را به نام خود ثبت نماید و نام خود را به عنوان یکی از فوتبالیست‌های موفق در تاریخ فوتبال کشورمان ثبت نماید.

به تازگی تصویر یکی از جوایزی که او در سال ۱۳۷۵ دریافت کرده در فضای مجازی بازنشر یافته است. دایی در این سال در بازی برابر نپال به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد و توانست جایزه ۱۰۰هزار تومانی را از آن خود کند.

در تصویر زیر لحظه دریافت این جایزه توسط دایی ثبت شده است. گفتنی است؛ دایی در این  بازی برابر نپال موفق شد ۴ گل به ثمر برساند و در نهایت  جایزه بهترین بازیکن زمین به ارزش ۱۰۰ هزار تومان بود را دریافت کرد.

علی دایی علاوه بر این تا به حال توانسته است در تاریخ فوتبال ایران عناوینی را به نام خود ثبت کند که در ادامه به تعدادی از آنها اشاره می‌شود:

بیشترین گل زده ملی در تاریخ فوتبال: دایی با به ثمر رساندن صدمین گل ملی خود اولین فوتبالیست تاریخ شد که از مرز ۱۰۰ گل ملی گذشته است.

برترین گلزن تاریخ مسابقات مقدماتی جام جهانی: طبق اعلام فیفا، دایی با ۳۵ گل زده بهترین گلزن تاریخ مسابقات مقدماتی جام جهانی است.

برترین گلزن تاریخ جام ملت‌های آسیا: دایی با ۱۴ گل زده بهترین گلزن تاریخ ۱۴ دوره جام ملت‌های آسیاست.

دو بار برترین گلزن ملی سال جهان: دایی در سال ۱۹۹۶ با ۲۲ گل و در سال ۲۰۰۴ با ۱۸ گل ملی برترین گلزن ملی سال فوتبال جهان شد.

 اولین بازیکن آسیایی حاضر در فینال لیگ قهرمانان اروپا:  دایی در فینال ۱۹۹۹ اگرچه برای بایرن مونیخ به میدان نرفت اما بر روی نیمکت این تیم حاضر بود و موفق به کسب عنوان نایب قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا شد.

 اولین ایرانی قهرمان بوندس لیگا: دایی در فصل ۹۹ ـ. ۹۸ بوندس لیگا با تیم بایرن مونیخ قهرمان آلمان شد.

بیشترین بازی ملی در تیم ملی ایران: دایی با انجام ۱۴۹ بازی رکوردار بیشترین بازی ملی در فوتبال ایران است.

اولین بازیکن – مربی قهرمان: دایی در فصل ۸۵ با تیم سایپا همزمان به عنوان بازیکن و سرمربی تیم موفق به قهرمانی در لیگ برتر شد تا اولین و تنها بازیکن – مربی در تاریخ لیگ باشد که موفق به انجام این مهم می‌شود.

پیش از این  AFC ویدیویی را برای تمجید از علی دایی اسطوره فوتبال آسیا ساخته بود. در ادامه‌ می‌توانید لحظاتی از افتخارات این فوتبالیست را  که  AFC در کنار هم قرار داده است، ببینید.

 

 
 
انتهای پیام/
 

اخبار مرتبط

فیلم| 12 میلیارد در 6 ماه

مدافع تیم ملی ایران پس از ۱۱ سال خداحافظی کرد

ایران ۳ - لهستان ۲

0 نظر

ارسال نظر

capcha