سازمان نظام پزشکی کارایی لازم را ندارد

سازمان نظام پزشکی کارایی لازم را ندارد

به گزارش سراج24، محمدجواد جمالی نوبندگانی، در واکنش به توصیه وزیر بهداشت به رئیس جدید سازمان نظام پزشکی مبنی بر ضرورت اصلاح و رفع کاستی‌های قانونی در حوزه‌های مختلف نظام سلامت، گفت: سازمان نظام پزشکی به عنوان یک نظام صنفی پزشکان مطرح است که احساس می‌کنیم آنچنان که باید و شاید همچون سایر نظام‌هایی که از اعضای خود دفاع می‌کنند به دلیل فضایی که علیه آن وجود دارد، نمی‌تواند به حمایت از جامعه پزشکی بپردازد.

نماینده مردم فسا در مجلس، ادامه داد: هم‌اکنون سازمان نظام مهندسی به راحتی در دفاع از حقوق جامعه مهندسی حرف‌های خود را می‌زند و در تعیین دستمزدها و حتی مسائل قانونی این قشر هم دخالت دارد، اما سازمان نظام پزشکی پیرامون مباحثی که به ویژه در زمینه اقتصادی علیه پزشکان مطرح شده نیز اقدامی نکرده است.

وی یادآور شد: راه سازمان نظام پزشکی برای پیگیری مسائل عمده پزشکی باز نیست و موانع بسیاری در مسیر فعالیت‌های آن قرار دارد، کما اینکه این سازمان یکبار هم مسئول تعیین تعرفه‌های پزشکی شد و گرچه مجوز مجلس شورای اسلامی را هم داشت، اما به سرعت این مسئولیت را از آن پس گرفتند.

جمالی نوبندگانی تاکید کرد: آنچه مسلم است سازمان نظام پزشکی به دلیل همین محدودیت‌هایی که وجود دارد از کارایی لازم برخوردار نیست و وظایف آن تنها به این محدود شده است که برای پزشکان طرح ترافیک بگیرد یا برخی مسائل رفاهی که شرکت‌ها اعلام می‌کنند را پیگیری کند.

وی تصریح کرد: امیدوارم رئیس جدید سازمان نظام پزشکی بتواند از طریق تعامل با مجلس و دولت، راه را برای گسترش دایره اختیارات سازمان نظام پزشکی بازتر کند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

چرا داستان پزشک خانواده حل نمی شود؟

تعرفه‌های جدید سازمان نظام پزشکی را قبول نداریم

۵ هزار تبلیغ غیرمجاز سلامت در اینستاگرام

0 نظر

ارسال نظر

capcha