رحمانی فضلی مطرح کرد:

ضرورت تهیه طرح جامع مدیریت سیلاب برای استان سیل خیز گلستان

ضرورت تهیه طرح جامع مدیریت سیلاب برای استان سیل خیز گلستان

به گزارش سراج24، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در جلسه با علما و معتمدین اهل سنت و شیعه گلستان گفت: تهیه طرح جامع مدیریت سیلاب برای استان سیل خیز گلستان با هدف کاهش خسارت های ناشی از بارش های شدید و به راه افتادن جریان سیل ضروری است.
وی ادامه داد: در حادثه اخیر اگر سد نرماب در شرق گلستان به تکمیل و بهره برداری می رسید، می توانست مانع به راه افتادن جریان آب در رودخانه ها و وقوع سیل شود. یکی از مهم ترین موارد ضروری در رسیدگی به مناطق سیل زده گلستان، لایروبی گرگانرود در مسیر انتهایی و نزدیک به دریای خزر است.
وزیر کشور تصریح کرد: برخی افراد در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی به دنبال عقده‌گشایی سیاسی هستند. نباید داغ مردم با تکرار و بازنشر تصاویر تلخ این گونه حوادث تازه شده و آن ها را ناامید کرد. مدیریت خسارت روحی و روانی، عنصر مهم مدیریت بحران های طبیعی و بلایای مانند سیل و زلزله است که نباید از آن غفلت کرد.
وی تاکید کرد: به مراجع قضایی و دادستان گفته‌ام با عواملی که با نشر خبر دروغ و کذب به دنبال بزرگنمایی مشکلات مناطق سیل‌زده هستند، برخورد قانونی شود تا آرامش عمومی و روانی خسارت دیدگان تامین گردد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

فیلم| ایام الله

دستگاههای دولتی ومجموعه‌های مردمی هرچه بیشتر به یاری مردم بشتابند

سیلی سپاه به آمریکا قدرت و عظمت نظام را به دنیا نشان داد

0 نظر

ارسال نظر

capcha