حالا که سفر نمی رویم...

حالا که سفر نمی رویم...

به گزارش سراج24، بله، سفر بهترین گزینه برای لذت بردن از تعطیلات است. اما وقتی امکانات سفر را نداریم می‌توانیم به سادگی از زمان خود استفاده و لذت ببریم.
شرایط اقتصادی کشور باعث شده است برخی از آنهایی که در نوروز اهل سفر بودند، در عید 98 تصمیم گرفتند خانه نشین شوند و دل به دل جاده ندهند.
بماند که عده‌ای هم به هر دلیلی در سال‌های گذشته هم مسافرت نمی‌رفتند. برخی از آنهایی که مسافرت نمی‌روند دوست دارند استراحت کنند و خستگی یک سال کار ار از تن به در کنند.
حالا که پول و حال مسافرت نیست، می‌شود در ایام نوروز کارهای دیگری کرد. کارهایی که آنها هم هزینه دارند اما نسبت به سفر کمتر است و می‌‌توانند بخشی از زمان نوروز را به خود اختصاص دهند.
تعطیلات و مسافرت نرفتن اما فرصت مناسبی است برای کارهایی که معمولا در طول سال انجام نمی‌دهیم.
حالا که سفر نمی رویم...

به طور مثال:
کتاب بخوانیم. تعطیلات عید بهترین فرصت برای مطالعه است. در این روزها اینقدر زمان خالی وجود دارد که انسان می‌تواند چندین کتاب را بخواند. کتاب‌های رمان و داستان، پیشنهادی فوق‌العاده‌ای برای روزهای تعطیل است.
کتاب‎های رمان و داستان به شما اجازه می‌دهد بدون گرفتن ویزا و هزینه به کشورهای مختلف سفر کنید و با فرهنگ‌های مختلف آشنا شوید. کتاب، تجربیات جدیدی به زندگی انسان اضافه می‌کند.
مجله‌های نوروزی هم خواندنی هستند و می‌شود از خواندن آنها لذت برد.
سینما برویم. درست است بلیط‌های سینما هم برای خیلی‌ها گران است اما می‌شود در روزهایی که نیم‌بهاست از این فرصت استفاده کرد. تعطیلات عید بهترین فرصت است که فیلم ببینیم. شاید در روزهای عادی از نظر زمانی فرصت نکنیم به سینما برویم. در این ایام اما می‌شود با خانواده به یکی از این پردیس‌های سینمایی رفت. فیلم دید و لذت برد.
قطعا اعضای خانواده، تجربه فوق‌العاده‌ای خواهند داشت و احساس می‌‎کنند روز متفاوتی را سپری کرده‌اند.
سفرهای درون شهری کنیم. شاید نتوانیم مسافرت برویم اما به راحتی می‌توانیم نقاط دیدنی شهرهای خود را ببینم. همین تهران که بسیاری از شهروندان آن دوست دارند به شهرهای دیگر بروند جاهای بسیار دیدنی دارد که مردمش هنوز آنها را ندیده‌اند.
در تهران چندین کاخ وجود دارد. از جمله کاخ‌های معروف تهران می‌توان کاخ سلطنت آباد، کاخ نیاوران، کوشک احمدشاهی، کاخ صاحبقرانیه، عمارت عثمانی و پل رومی، عمارت دارالفنون، حوض خانه باغ قدیم نگارستان، کاخ گلستان، کاخ مرمر و شمس‌العماره را نام برد.
تهران پارک‌های فراوانی دارد که به راحتی می‌شود یک روز را در آن شب کرد. دریاچه چیتگر به شدت جای خوبی است که آدم هم حس شمال را داشته باشد و هم در تهران باشد.
یک روز صبح می‌شود به کوه‌های اطراف تهران رفت. بعد از آن در فضای سبز آنجا ناهاری خورد و از آسمان پاک لذت برد.
این رفتار شامل همه شهرهای ایران می‌شود.
بله، سفر بهترین گزینه برای لذت بردن از تعطیلات است. اما وقتی امکانات سفر را نداریم می‌توانیم به سادگی از زمان خود استفاده و لذت ببریم.
آنهایی که اما هیچکدام از این رفتار را دوست ندارند می‌توانند تنقلات بخورند و تلویزیون نگاه کنند.
تعطیلات نوروز فرصتی است که هر کس می‌تواند هرکاری دوست دارد انجام دهد پس سعی کنیم از این روزها استفاده کنیم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

سیر و سیاحت در دنیا با گوگل استریت+تصاویر

۲ درصد افزایش سفر در سال 98 نسبت به سال 97 داشته‌ایم

کشورهای که بیشترین تعطیلات را دارند بشناسید

0 نظر

ارسال نظر

capcha