سهرابیان مقدم:

هیچ دلیل قانع کننده‌ای برای گرفتن میزبانی از ایران وجود ندارد

هیچ دلیل قانع کننده‌ای برای گرفتن میزبانی از ایران وجود ندارد

به گزارش سراج24، علیرضا سهرابیان مقدم رئیس فدراسیون قایقرانی کشورمان، در مورد موضوع گرفتن میزبانی مسابقات کاناپولو قهرمانی آسیا از ایران و دلیل این اتفاق گفت: رئیس کمیته کاناپولوی آسیا طی نامه‌ای چند ماه پیش قبل از حضور من در استادیوم اعلام کرده بود که با توجه به بعد مسافت و هزینه‌های زیادی که کشور‌های شرق آسیا برای سفر به ایران باید متحمل شوند شرکت در این مسابقات برایشان مقدور نیست. ۲ کشور چین و سنگاپور اعلام آمادگی کردند، اما چند کشور که یکی از آن‌ها ژاپن بود که رئیس کنفدراسیون آسیا، رئیس فدراسیون ژاپن نیز محسوب می‌شود برای شرکت در این مسابقات اعلام آمادگی نکردند. آن‌ها به دنبال این موضوع هستند که میزبانی را از ایران بگیرند و مسابقات را در کشور خود برگزار کنند.

این میزبانی به شکل یک پروتکل در کنفدراسیون آسیا ثبت شده است

او در مورد اقداماتی که فدراسیون قایقرانی انجام داده است تا میزبانی را حفظ کند گفت: طی مکاتبات رسمی که با کمیته کاناپولو و کنفدراسیون قایقرانی آسیا اعلام کردیم تمایلی به لغو این میزبانی نداریم و تا انتها پیگیر آن خواهیم بود تا لغو نشود. این میزبانی به شکل یک پروتکل در کنفدراسیون آسیا ثبت شده است و با رای گیری که صورت گرفت به این نتیجه رسیدند با توجه به میزبانی‌های خوبی که ایران در دوره‌های قبلی داشته است شرایطی به وجود بیاید که ما بتوانیم به این روند ادامه دهیم.

سهرابیان مقدم ادامه داد: پافشاری ما بر این است که میزبانی از ایران خارج نشود. آرمان‌های ما این است که کشورمان را نشان دهیم و مردم دیگر کشور‌ها ایران را بشناسند. ما میزبان مناسبی بودیم، هستیم و خواهیم بود.

او در مورد اینکه دلیلی که برای حضور نیافتن در ایران مطرح شده است و اینکه قانع کننده نیست گفت: هیچ دلیل قانع کننده‌ای وجود ندارد و کشور‌های شرق آسیا علاقه مندند به خاطر نزدیکی که با یکدیگر دارند میزبان هم خودشان باشند و با قدرتی به نام ایران که یکی از بهترین‌های آسیا در بخش آقایان و خانوم‌ها است رو به رو نشوند و این قدرت را بین خودشان تقسیم کنند. طبق قوانین و مقررات باید به این انتخاب پایبند بمانند و ما این تغییر را نمی‌پذیریم.

چنین شیطنت هایی همیشه برای برگزاری مسابقات و میزبانی‌ها وجود دارد

رئیس فدراسیون قایقرانی کشورمان در پاسخ به این سوال که آیا امکان دارد موضوع تبانی مطرح باشد گفت:، چون مستنداتی در این زمینه نداریم نمی‌توانم چنین حرفی بزنم، اما این شیطنت همیشه برای برگزاری مسابقات و میزبانی‌ها وجود دارد و شاید یکی از دلالیل این اتفاق چنین موضوعی باشد. ما سعی می‌کنیم از این حقانیت دفاع کنیم.

مسابقات کاناپولو قهرمانی آسیا در مرداد ماه ۹۸ برگزار خواهد شد

او درمورد زمان برگزاری این مسابقات و اینکه چه زمانی تکلیف این موضوع مشخص می‌شود گفت: مسابقات در مرداد ماه ۹۸ برگزار خواهد شد و جواب اینکه چه اتفاقی خواهد افتاد تا یک هفته‌ی آینده مشخص خواهد شد. ما هفته‌ی گذشته در کنفدراسیون جهانی در چین نماینده داشتم و جلساتی را برگزار کردند و قرار شد در صورتی که به گرفتن میزبانی از ایران اسرار کنند از کنفدراسیون جهانی شکایت می‌کنیم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

ایران میزبان مسابقات آسیایی شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha