دلیلی برای مماشات داور با علی دایی وجود نداشت و اخراج سرمربی سایپا درست بود

دلیلی برای مماشات داور با علی دایی وجود نداشت و اخراج سرمربی سایپا درست بود

به گزارش سراج24، علیرضا سهرابی سرپرست کمیته داوران فدراسیون فوتبال درباره اظهارات اخیر امیر قلعه نویی نسبت به حلال نکردن هدایت الله ممبینی، علیرضا فغانی، محسن ترکی و اشکان خورشیدی ۴ داور فوتبال ایران اظهار داشت: من از شرایطی که سبب شده است قلعه نویی چنین حرفی بزنم اطلاع ندارم. به هر حال قلعه نویی هم آدم است و شاید در شرایط خاصی چنین حرفی را زده است. همه امیر قلعه نویی را که زمانی ژنرال استقلال بوده است دوست دارند و شاید اگر ناراحتی اش کمتر شود داوران را حلال کند. نمی‌خواهیم جواب حرف‌های قلعه نویی را بدهیم چرا که فوتبال و داوری ایران نیاز به آرامش دارد.

به حاشیه رفتن برای هیچکس خوب نیست

او افزود: از داورانی که قلعه نویی نام آن‌ها را برده است درخواست می‌کنم به این اظهارات جواب ندهند. در شرایط فعلی نه تنها داورانی مانند خورشیدی و فغانی باید روی کارشان تمرکز کنند بلکه با توجه به فشردگی رقابت‌ها سرمربیان تیم‌ها هم باید بیشتر حواسشان به تیم خود باشد. به حاشیه رفتن برای هیچکس خوب نیست و از یک مربی بعید است بخواهد تیمش را به حاشیه ببرد. قطعا این موضوع را بررسی می‌کنیم. اکنون نزدیک عید است و به همه توصیه می‌کنم در این روز‌های خوب از نوروز و بازی‌های جذاب باقی مانده لیگ لذت ببرند.

اگر این حواشی با کدخدامنشی حل نشود باید کمیته اخلاق و انضباطی ورود کنند

سهرابی درباره افزایش بی احترامی‌ها به جامعه داوری اظهار داشت: بی احترامی به اهالی فوتبال درست نیست. می‌خواهد این فرد داور باشد یا سرمربی یک تیم لیگ برتری. داوران، بازیکنان و مربیان قابل احترام و عزیز هستند و آدم باید زمانی هم نسبت به اتفاق‌هایی که در گذشته برایش رخ داده است بگذرد. نباید اجازه بدهیم به شخصی بی حرمتی شود. اگر هم این حواشی با تفاهم و کدخدامنشی حل نشود باید کمیته‌های انضباطی و اخلاق فدراسیون به عنوان داور وارد عمل شوند. امیدواریم این حواشی به ورود کمیته‌های قضائی فدراسیون نرسد چرا که در این شرایط نمی‌خواهیم وارد تنش شویم. فکر می‌کنم اگر امیر قلعه نویی بگوید منظورش این نبوده است یا از داوران نام برده عذرخواهی کند جنجال ایجاد شده به شکل خوبی تمام می‌شود.

اشتباهی که دقیقه ۳۰ بازی انجام شده اشتباه تاثیرگذار نیست

سرپرست کمیته داوران فدراسیون فوتبال درباره اعتراض باشگاه پدیده و سایپا به عملکرد داور بازی آن‌ها مقابل تراکتورسازی و نفت مسجد سلیمان گفت: مشکل این است ما برای هر بازی ۲ صحنه حساس را با تصاویر آهسته آنالیز کرده و تلاش‌های داور را در طول ۹۰ دقیقه با همین معیار نتیجه گیری می‌کنیم. این موضوع که داور ۹۰ دقیقه در زمین دویده و بیش از ۱۰۰ تصمیم گرفته است هیچ وقت در کارشناسی هایمان ملاک قرار نمی‌دهیم. شاید از این تعداد تصمیم داور تنها ۴ یا ۵ مورد اشتباه و یکی از این اشتباهات هم تاثیرگذار باشد. از نظر من اشتباه تاثیرگذار داوری مانند اشتباه داور بازی استقلال و العین بود که دقیقه ۹۲ گل سالم استقلال را به اشتباه آفساید گرفت. آن بازی در لیگ قهرمانان آسیا برگزار شد و دیدید هیچکس نتوانست کوچک‌ترین کاری نسبت به این اشتباه انجام بدهد.

بیانیه صادر کردن علیه داوران غیرمنصفانه است

او ادامه داد: اینکه داور دقیقه ۳۰ بازی پنالتی نگیرد و بگوییم آن پنالتی که معلوم نیست گل شود یا نه اشتباه تاثیرگذاری بوده است درست نیست. در بازی‌هایی زیادی دیدیم که یک تیم دقیقه ۷۵ به اشتباه ۱۰ نفره می‌شود و بازی را می‌برد. بیانیه صادر کردن نسبت به کل جامعه داوری برای یک سوت اشتباه که می‌تواند تاثیرگذار باشد یا نباشد غیرمنصفانه است. شک نکنید همانگونه که تیم‌ها از داوری ضرر کرده اند در برخی بازی‌ها هم از این اشتباهات سود برده اند.

سهرابی درباره اخراج پرحرف و حدیث علی دایی در دیدار سایپا و نفت مسجد سلیمان گفت: حتی اگر رضا عادل (داور بازی سایپا و نفت) اشتباه تاثیرگذاری به ضرر سایپا انجام داده باشد انتظار می‌رود علی دایی که شخصیت بزرگی در فوتبال ایران است خویشتن‌دار باشد. می‌دانم فشار زیادی روی دایی وجود دارد و به همین دلیل از کوره در رفته است، اما از لحاظ قانونی رضا عادل باید دایی را اخراج می‌کرد که این کار را هم انجام داد. دلیلی برای مماشات داور با مربیان خاطی وجود ندارد و اگر کسی بی احترامی کند باید بلافاصله از زمین اخراج شود. برای این کار هم نیازی به سر و صدا راه انداختن نیست بلکه داور می‌تواند از اختیار‌هایی که قانون به او داده استفاده کند.

روند انتخاب داور دربی در حال طی شدن است

سهرابی درباره آخرین وضعیت انتخاب داور دربی ۸۹ پایتخت بیان کرد: پروسه انتخاب داور دربی تنها با نظر یک نفر صورت نمی‌گیرد و این انتخاب یک چینش ساده داوری نیست. بر اساس شرایط افرادی گزینه قضاوت بازی هستند که با بررسی این گزینه‌ها در جلسه نهایی کمیته داوران با حضور تمام اعضا در این مورد تصمیم گیری خواهد شد و البته این انتخاب باید به تائید مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال هم برسد. این روند اکنون در حال طی شدن است و هر زمان صلاح دانسته شود نام داور دربی اعلام می‌شود. نمی‌دانم چرا برای انتخاب داور دربی تا این اندازه حساسیت ایجاد شده است. داور این دربی هم یکی از داوران توانمند لیگ برتری است و قرار نیست از بیرون داور بیاوریم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

سرمربی خارجی تراکتورسازی دیگر به تبریز برنمی گردد

دلیل برکناری دایی از سایپا +صوت

دستیاران علی دایی با سایپا قطع همکاری کردند

0 نظر

ارسال نظر

capcha