سخنرانی رئیس‌جمهور فرانسه «زنگ خطری» برای اروپا

سخنرانی رئیس‌جمهور فرانسه «زنگ خطری» برای اروپا

به گزارش سراج24، به نقل از رویترز، امانوئل مکرون قصد دارد در قالب یک سخنرانی با اشاره به «برگزیت» و اعتراضات در اروپا، درباره «شرایط بحرانی» و «لزوم آگاهی» سیاستمداران اروپایی هشدار دهد.
مشاوران و دستیاران مکرون به خبرگزاری رویترز گفتند سخنرانی رئیس‌جمهور فرانسه «زنگ خطری» برای اروپاست؛ قاره‌ای که توانایی‌های لازم برای دفاع از خود را از دست می‌دهد.
یک مقام نزدیک به مکرون می‌گوید «شرایط وخیم است؛ اگر ما، اروپایی‌ها، نمی‌خواهیم یک برگزیت دیگر داشته باشیم، و اگر نمی‌خواهیم به‌طور کوته‌نظرانه‌ای در لاک دفاعی فرو رویم و به گوشه‌ای رانده شویم، باید از خواب بیدار شویم.»
اشاره این مقام فرانسوی به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (برگزیت) است. طرح خروج از اتحادیه اروپا در یک همه‌پرسی در انگلیس در سال ۲۰۱۶ به رأی گذاشته شد. رأی خروج از اتحادیه با اختلافی اندک بر رأی ماندن غلبه کرد؛ اما از آن زمان انگلیس و اتحادیه اروپا همچنان درگیر شرایط عملی کردن همه‌پرسی هستند.
به گفته مقام‌های فرانسوی، رئیس‌جمهور آن کشور قصد دارد در سخنرانی خود به افزایش تنش‌ها در غرب اشاره کند، و نیز به انتخابات آمریکا و سیاست‌های رئیس‌جمهوری آن، اعتراضات در قاره سبز و چالش‌هایی که چین و روسیه ایجاد کرده‌اند بپردازد. او می‌خواهد طرحی برای رفع چالش‌ها نیز ارائه کند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

گام‌های عملی برای باورپذیر کردن ضرب‌الاجل ۶۰ روزه ایران به اروپا

آینده برجام و روبط ایران، اروپا و آمریکا

رمزگشایی از تحرکات اروپا در غرب آسیا

0 نظر

ارسال نظر

capcha