لاریجانی در پیامی به رئیس مجلس نیوزیلند:

جز با خشکاندن ریشه‌های فکری گروه‌های تروریستی، صلح در جهان حاصل نخواهد شد

 جز با خشکاندن ریشه‌های فکری گروه‌های تروریستی، صلح در جهان حاصل نخواهد شد

به گزارش سراج24، رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی حادثه تروریستی انفجار در شهر کرایست چرچ را محکوم و آن را به «تروور مالارد» رئیس مجلس نمایندگان نیوزلند تسلیت گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

جناب آقای تروور مالارد
رئیس محترم مجلس نمایندگان نیوزیلند

عالیجناب
با کمال تأسف و تأثر از وقوع حادثه تروریستی غیرانسانی در دو مسجد شهر کرایست چرچ و جان باختن و مجروح شدن تعدادی از مردم بی گناه و مسلمانان نمازگزار مطلع شدم.

اینجانب ضمن اعلام انزجار و محکوم نمودن این جنایات هولناک، مراتب همدردی عمیق خود و سایر نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران را با جنابعالی، نمایندگان محترم پارلمان، دولت و ملت نیوزیلند ابراز می‌نمایم.

این جنایات بار دیگر لزوم هوشیاری و همکاری همه کشورها در مبارزه با تروریسم را یادآوری نموده و تأکیدی بر این واقعیت است که جز با خشکاندن ریشه‌های فکری گروه‌های تروریستی، صلح و آرامش واقعی در هیچ منطقه‌ای از جهان حاصل نخواهد شد.

جمهوری اسلامی ایران بعنوان کشوری که خود قربانی تروریسم بوده و هزینه‌های جانی و مالی زیادی در مبارزه با این پدیده شوم صرف نموده است، آمادگی همفکری و همکاری با همه کشورهای مستقل برای رسیدن به راه حل جامع در مبارزه با تروریسم را دارد.

با اغتنام از فرصت، صحت و سلامت جنابعالی را آرزو نموده و از درگاه خداوند منان برای بازماندگان این حادثه دلخراش صبر جمیل، برای جان باختگان مغفرت و برای مجروحان شفای عاجل مسئلت می‌نمایم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی حمله تروریستی کابل را محکوم کرد

پیام تسلیت رئیس مجلس شورای اسلامی به مناسبت درگذشت پیرغلام تبریزی

لاریجانی: در مورد فضای مجازی فقر و کمبود قانون داریم

0 نظر

ارسال نظر

capcha