قیمت هر بشکه نفت برنت به ۶۶ دلار و ۸۵ سنت رسید

قیمت هر بشکه نفت برنت  به ۶۶ دلار و ۸۵ سنت رسید

به گزارش سراج24، به نقل از رویترز، کاهش تولید اوپک و تحریم‌های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا موجب شده تا قیمت نفت امروز با افزایش مواجه شود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۱۸ سنت معادل ۰.۳ درصد افزایش به ۶۶ دلار و ۸۵ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با ۲۵ سنت معادل نیم درصد افزایش به ۵۷ دلار و ۱۲ سنت رسید.

کاهش تولید‌های اوپک و متحدانش موجب شده تا قیمت نفت از ابتدای امسال  تاکنون با افزایش مواجه شود. همچنین اعمال تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران و ونزوئلا موجب شده تا بازار نفت بیش از پیش با کاهش عرضه مواجه شود و این در رشد قیمت‌ها موثر بوده است.

در ونزوئلا، قطع گسترده برق موجب شده تا اکثر بخش‌های این کشور آمریکای لاتین در طی ۶ روز گذشته خاموشی گسترده‌ای را شاهد باشد و بیمارستان‌ها برای ارائه خدمات درمانی با مشکلات عدیده‌ای مواجه شوند. همچنین بسیاری از مواد غذایی در انبار‌ها فاسد شده و صادرات نفت از پایانه اصلی این کشور با مشکل مواجه شود.

بانک بارکلیز اعلام کرد: «نارسایی شبکه برق ونزوئلا... احتمالا کاهش ۷۰۰ هزار بشکه‌ای صادرات نفت ونزوئلا را سرعت خواهد بخشید.»، اما به رغم این وضعیت همه شاخص‌ها نشان دهنده کاهش شکاف میان عرضه و تقاضا در بازار نیست.

بانک ملی استرالیا اعلام کرد، چشم انداز بازار نفت از برخی جهات افزایشی و از برخی جهات دیگر کاهشی است. نگرانی‌ها از کاهش رشد اقتصاد جهانی و رشد تولید نفت آمریکا از عوامل کاهنده قیمت و کاهش تولید‌های اوپک و تحریم‌های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا از عوامل افزاینده قیمت نفت در طی ماه‌های آینده خواهد بود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

اقتصاد بدون نفت

آخرین نرخ ۴۷ ارز بین بانکی در ۲۲ اردیبهشت ۹۸

دلیل ارزان شدن دلار چیست؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha