۲۰۰ هکتار درخت مثمر در بام خرم آباد کاشت شد

۲۰۰ هکتار درخت مثمر در بام خرم آباد کاشت شد

به گزارش سراج24، سید موسی خادمی استاندار لرستان گفت: اقدامات لازم برای اجرای طرح‌های گردشگری در این منطقه در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: مشاور طرح مطالعاتی خوبی در این محیط داشته و به زودی فراخوان سرمایه گذاری برای اجرای این طرح‌ها اعلام می‌شود.

وی تصریح کرد: درختکار‌ی به عنوان بخشی از عملیات بیولوژیک حوزه‌های آبخیزدار اهمیت ویژه‌ای دارد که همزمان با آن عملیات مکانیکی و فنی به ویژه در بالادست رودخانه‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

استاندار لرستان گفت: یکی از دلایل مهم بروز سیلاب در خرم آباد نبود طرح‌های آبخیزداری در بالادست است که باید سال آینده چندین طرح در این حوزه اجرا شود.

خادمی افزود: انجام مطالعات بام توسط مشاور در قالب ۲ هزار هکتار آغاز و تاکنون مطالعات ۷۰۰ هکتار به منظور اجرای ۱۶ طرح انجام شده است.

وی تصریح کرد: ۱۶ طرح تدوین شده برای سرمایه گذاری در این مکان رفاهی، تفریحی، متناسب با منایع طبیعی و با هدف حفظ سلامت و رعایت اصول محیط زیست است که به زودی رونمایی خواهد شد و برای جذب سرمایه گذار و متقاضی در اختیار بخش خصوصی و سایر بخش‌ها قرار می‌گیرد.

استاندار لرستان همچنین درختکاری را بهترین روش برای آبخیزداری با کمترین هزینه دانست و گفت: یکی از برنامه‌های ارزشمند که در طرح‌های کلیدی استان نیز پیش بینی شده کشت گیاهان دارویی و درختان مثمر دیم در اراضی شیبدار است.انتهای پیام/

اخبار مرتبط

افزایش ۶ هزار تومانی قیمت زولبیا و بامیه نسبت به مدت مشابه سال قبل

درختکاری بی‌هدف مخرب طبیعت است

عرضه زولبیا و بامیه به قیمت پارسال در بعضی مغازه‌ها

0 نظر

ارسال نظر

capcha