سعیدی‌کیا مطرح کرد؛

کاهش سیستم بروکراسی در بنیاد مستضعفان

کاهش سیستم بروکراسی در بنیاد مستضعفان
به گزارش سراج24، محمد سعیدی‌کیا، رئیس بنیاد مستضعفان در همایش اهدای ۸۰ هزاراُمین اسناد املاک علوی به محرومان کشور، اظهار کرد: در سال ۹۱ آیین نامه‌ای  در مورد املاک به تصویب هیئت امنای بنیاد مستضعفان و دفتر مقام معظم رهبری رسید و از سال ۹۳ واگذاری املاک به محرومان کشور آغاز شد.
وی افزود: تاکنون ۷۷ هزار سند و مدارک مربوط به اسناد به مردم واگذار شده است و امروز هم اسناد ۳ هزار واحد مسکونی به محرومان مناطق مختلف واگذار می‌شود.
سعیدی کیا افزود: در مجموع ۸۰ هزار سند واحد مسکونی به محرومان کشور واگذار شده است و تنها ۶۰ تا ۷۰ هزار واحد مسکونی بدون سند باقی مانده که از ساکنان این واحد‌ها تقاضا می‌کنیم که هرچه سریعتر با تشکیل پرونده اقدامات لازم را برای تحویل سند انجام دهند.

خدمت‌رسانی بنیاد مستضعفان به هموطنان شیعه و سنی یکی است

رئیس بنیاد مستضعفان تأکید کرد: در زمان طاغوت بسیاری از اطرافیان شاه زندگی مردم را با گرفتن اراضی‌شان بر هم زدند و اکنون سعی داریم با واگذاری اسناد املاک به آنها آرامش زندگی را به مردم بازگردانیم و در این بین تساعد و فرقی بین شیعه و سنی وجود ندارد و در ایران همه نقاط یکی شده‌اند.
وی تأکید کرد: سال ۹۳ مقام معظم رهبری به من حکم دادند و در آن حکم مواردی را مطرح کردند که من تلاش کردم آن را در قالب ۶ سرفصل دنبال کنم که از آن جمله می‌توان به تبدیل بنیاد مستضعفان به بنیاد مستضعفان واقعی، خارج کردن یک منطقه از محرومیت، تجدید ساختار بنیاد، ترویج مدیریت جهادی، کاهش بروکراسی و به کارگیری نیرو‌های جوان و توجه به امور فرهنگی و مدیریت بهینه فعالیت‌های اقتصادی در بنیاد اشاره کرد.
سعیدی کیا با بیان اینکه شعار ما در برنامه پنجم توسعه در سال‌های ۹۵، ۹۶ و ۹۷، توانمندسازی اجتماعی، رشد بهره‌وری و رقابت سالم بوده است، گفت: امسال برنامه ششم توسعه را کلید زدیم و شعار ما در این برنامه مانند برنامه پنجم توانمندسازی اجتماعی، رشد بهره وری و ارزش آفرینی است که در ۳ سال ۹۸، ۹۹ و ۱۴۰۰ برای انجام آن تلاش و کار خواهیم داشت.
رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه آباد کردن مناطق محروم یکی از اولویت‌های بنیاد است، تصریح کرد: ما ابتدا منطقه قلعه‌گنج را کلید زدیم و این اقدام را به همراه استاندار کرمان و تمام مردمان این منطقه انجام دادیم.
وی با اشاره به اینکه کار ما در قلعه گنج انجام یک پروژه نبود، گفت: ما در قلعه گنج کار مردمی را در بستری مناسب انجام دادیم. شعارما  آنجا «کار با مردم، برای مردم و با جهت‌گیری معیشت پایدار» است.
سعیدی کیا اظهار کرد: در این منطقه با ایجاد گروه‌های روستایی و کارآفرینی مردم، استعداد‌های بسیاری ورود کرده به طوری که در ۳ سال گذشته ۶ میلیارد تومان پس انداز شد و از این پس انداز برای ایجاد اشتغال استفاده شده است.
رئیس بنیاد مستضعفان افزود: با پس‌اندازهای مردم، رقم ۶ میلیارد تومان پس‌انداز انجام شد. بنیاد علوی هم معادل همین رقم اختصاص داد که جمعا بیش از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ۱۱ میلیارد تومان جمع‌آوری شد، اما مردم از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ این صندوق تاکنون بیش از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ۱۴ میلیارد تومان وام اشتغال گرفته‌اند.
وی افزود: در این مناطق به ویژه قلعه گنج بدون هیچ ضمانت و سفته‌ای و تنها بر اساس اعتماد خود مردم تسهیلات پرداخت می‌شود که ابتدا ۸۰۰ هزار تومان بوده و به مرور به ۳ تا ۴ میلیون تومان و در آینده‌ای نزدیک به ۵ تا ۶ میلیون تومان افزایش می‌یابد.
سعیدی‌کیا با اشاره به اینکه در استان کرمان میزان بیکاری از ۲۷ درصد به ۱۰ درصد کاهش یافته است، گفت: در منطقه قلعه گنج مردم امید فراوانی پیدا کرده‌اند.
رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه سال آینده این محرومیت‌زدایی را به ۱۴ نقطه تعمیم می‌دهیم، گفت: پس از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ قلعه‌گنج، لنده در کهگیلویه و بویراحمد، چالدران در آذربایجان غربی، ملکشاهی در ایلام، زهک و قصر قند در سیستان و بلوچستان، سروآباد در کردستان، لارک و احمدی کوشا در هرمزگان و گرمی در اردبیل آغاز شد و مراغه تپه را هم به آن اضافه می‌کنیم.
سعیدی کیا با بیان اینکه پرداخت وام‌های روستایی در قالب اشتغالزایی در دستور کار قرار داده‌ایم با همکاری استانداران این مناطق، تسهیلات را به واجدان شرایط به زودی پرداخت خواهیم کرد.
رئیس بنیاد مستضعفان تأکید کرد: تاکنون ۳۰۰۷ طرح روستایی در دو و نیم سال گذشته به تصویب بانک رسیده است که از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ این رقم ۲۶۰۰ فقره تسهیلات به مردم داده شده است و ۱۶۰۰ واحد به بهره‌برداری رسیده است.
وی درباره کاهش بروکراسی در بنیاد مستضعفان، گفت: در گذشته بنیاد مستضعفان ۲۲ هلدینگ داشت و هم اکنون به ۱۰ هلدینگ کاهش یافته است و ۵۰ شرکت وابسته به بنیاد مستضعفان هم به فروش و یا حذف شده‌اند که این اقدام برای افزایش کارایی بنیاد مستضعفان انجام شده است.
سعیدی‌کیا به جذب نیرو‌های جوان در هیئت مدیره بنیاد مستضعفان اشاره کرد و گفت: ۱۱۴ نیروی جوان گزینش شده و کلاس‌های آموزشی مدیریتی را گذرانده‌اند و با حضور در سفر‌های استانی و راهیان نور توانستند آشنایی کاملی با بخش‌های مختلف بنیاد مستضعفان داشته باشند که هم اکنون از این تعداد ۴۴ نفر در هیئت مدیره شرکت‌های مختلف بنیاد مستضعفان مشغول به فعالیت هستند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

استفاده از هر فرصتی برای توسعه فضای سبز و کاشت درختان جدید

مخالفت بنیاد مستضعفان با مقاوم سازی پلاسکو از سوی کسبه

۱۲۹۱ طرح کارآفرینی با تسهیلات یارانه‌ای انجام شده است

0 نظر

ارسال نظر

capcha