حجت الاسلام محمدی گلپایگانی:

حلقومی که اختلاف شیعه و سنی را طرح کنند شیطان است

حلقومی که اختلاف شیعه و سنی را طرح کنند شیطان است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام و المسلمین محمد محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر مقام معظم رهبری در همایش واگذاری ۸۰ هزاراُمین اسناد املاک علوی به محرومان کشور ضمن تسلیت سالروز شهادت امام هادی(ع) گفت: از آثار ماندگار و جاویدان امام هادی(ع) زیارت جامعه کبیره است که این زیارت نامه شناسنامه اهل بیت(ع) است و در این زیارت نامه اعلام می‌کند که شروع و پایان هر چیزی با اهل بیت(ع)  است و ابتدا و انتهای آنها اهل بیت(ع) هستند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: در این زیارت نامه اعلام شده است که منطقه نفوذ حضرت ولیعصر(عج) تنها کره زمین نیست و فراتر از آن است و چقدر خوب است که خواندن این زیارت نامه را در بین مردم ترویج دهیم.

وی به حلول ماه رجب اشاره کرد و گفت: در ماه رجب تمامی دعاها و استغفارها برآورده و آمرزش می‌شود و این ماه یک فرصت گرانبهایی است که باید از آن استفاده کنیم.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: چهل سال پر حادثه و توطئه علیه نظام در کشور انجام شده، اما توانستیم با موفقیت در این چهل سال مقاومت کنیم.

وی بیان کرد: کودتای نوژه،‌ غائله کردستان،‌ جنگ تحمیلی و هشت سال دفاع مقدس همه و همه باعث شد که مردم پایدارتر نسبت به نظام انقلاب اسلامی باشند.

حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی با بیان اینکه مردم ایلام در جنگ سختی‌های زیادی کشیده‌اند، گفت: نخستین سفر مقام معظم رهبری به استان ایلام بود که یک استقبال بسیار باشکوه از مقام معظم رهبری انجام شد.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه پهلوی ۴۵۰ هزار پرسنل، ۶۰ هزار نیروی ژاندارمری، ۵ هزار و ۵۰۰ پرسنل ساواک را در آن دوره در حیطه خود داشت، گفت: دو عامل باعث شد که تمام این نیرو‌ها از بین برود اول رهبری این نهضت و شخصیتی که یک نقطه ضعف در زندگی نداشت و در تمام طول عمر خود پاک زیست و پاک زندگی کرد و دومین عامل حمایت ملت و مردم از امام خمینی (ره) بود.

وی اظهار کرد:‌ رضاخان فاسد در قضایای بنیاد پهلوی خیانت‌ و جنایت‌های بسیاری به مردم کرد و املاک آنها را به زور از دست آنها ستاند و متأسفانه این بنیاد سیری ناپذیر بود و باعث شد که فساد در دربار شدت یابد.

حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی تأکید کرد: شاه و خانواده اطراف آنها فسادهای شدیدی را به مردم وارد کردند به طور مثال با راه‌اندازی جشن ۲۵۰۰ ساله باعث شدند که سی میلیون دلار در آن دوران تنها خرج پذیرایی‌شان کنند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: غذایی که در آن دوران برای این جشن چند روزه سفارش دادند از بهترین رستوران کشور فرانسه به همراه گارسون بود که با هواپیما به ایران آوردند.

وی گفت: جشن هنر شیراز از افتضاحات بزرگ دیگر شاه بود که در روزهای ماه رمضان مقابل مردم روزه دار در خیابان زند شیراز به نمایش گذاشتند.

حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی بیان کرد: ‌۱۹ بهمن ماه پرسنل شجاع نیروی هوایی(همافران) در مدرسه رفاه به خدمت امام(ره) رسیدند و با انجام سلام نظامی با رهبر انقلاب بیعت کردند و همین امر باعث شد که در آن دوران کمر نظام طاغوت بشکند و منجر به پیروزی انقلاب شود.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری افزود: امام(ره) اوایل پیروزی انقلاب فرمودند آنچه طاغوت از اموال جمع آوری کرده باید به صاحبان آنها برگردد و صرف مستضعفان شود و همین امر باعث شد که بعدها بنیاد علوی تشکیل شود.

وی تصریح کرد: آنهایی که در این املاک مستقر بودند هیچ سندی نداشتند و همین باعث شد که رهبری به بنیاد علوی و بنیاد مستضعفان اعلام کنند که هرچه سریع‌تر اسناد این املاک تهیه شود و به آنهایی که مدرکی دارند، سند اهدا شود.

حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی تأکید کرد: بنیاد مستضعفان هیئتی برای شناسایی مالکان اراضی تشکیل داد اسناد تهیه و سپس با همکاری سازمان ثبت اموال و اسناد کشور سند این واحدها تخصیص یافت.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری توضیح داد: ۷۷ هزار سند تاکنون ارائه شده و در مراسم امروز هم ۳ هزار سند دیگر که اغلب آنها بلاعوض است اهدا می‌شود و در مجموع تعداد سند‌های رسمی به ۸۰ هزار فقره می‌رسد که تمام این اسناد از زحمات رئیس بنیاد مستضعفان است.

وی با بیان اینکه هر حلقومی که صدای اختلاف از آن ساطع شود آن حلقوم، حلقوم شیطان است، تأکید کرد: آمریکا غلط می‌کند به اینجا حمله کند، صدها سال است که شیعه و سنی با هم زندگی کرده و دیوار به دیوار یکدیگر همسایه هستند، اما حالا یک احمقی از آن سوی دنیا بلند می‌شود و چیزی می‌گوید و همین امر باعث می‌شود که تکفیری، داعشی و طالبانی ایجاد شوند. نباید اجازه داد کسی حرف از اختلاف بزند و این اتحاد بین مردم ایران نعمت بزرگی است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

آمریکا به دنبال مصادره اموال «اون» است

باید حق مردم را از حلقوم آمریکا بیرون بکشیم/ اقدام متقابل نکنیم، گستاخ‌تر می‌شوند

اسنادی داریم که می‌توانیم در قبال دزدی آمریکا عمل متقابل انجام دهیم/باید کل آمریکا را بفروشند تا غرامت ایران را بدهند

0 نظر

ارسال نظر

capcha