انسداد راه روستاهای آذربایجان شرقی

انسداد راه روستاهای آذربایجان شرقی

به گزارش ساج24، غلامرضا رسول زاده مسئول هماهنگی برف روبی راه‌های آذربایجان شرقی گفت: هم اکنون راه‌های اصلی و فرعی استان و آزاد راه تبریز - زنجان با تلاش شبانه روزی راهداران باز است، ولی با توجه به لغزندگی سطح جاده ها، رفت و آمد در آن‌ها به کندی، با سرعت پایین و با احتیاط انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه ماموران راهداری با استفاده از دستگاه‌های برف روب و نمک پاش در حال برف روبی و نمک پاشی راه‌های ارتباطی اصلی و فرعی هستند، یادآوری کرد: با توجه به ادامه بارش برف، کولاک و مه تا امشب، بازگشایی راه‌های روستایی میسر نخواهد شد.

مسئول هماهنگی برف روبی راه‌های آذربایجان شرقی گفت: هم اکنون در تمامی راه‌های استان پدیده کولاک و مه حاکم بوده و رانندگان برای رفت و آمد در آن‌ها باید خودروی خود را به زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی مجهز کنند.

رسول زاده ادامه داد: رفت و آمد در گردنه‌های برفگیر و مناطق کوهستانی بدون زنجیر چرخ میسر نبوده و رانندگان از رفت و آمد غیر ضروری در این مناطق خودداری کنند.

وی گفت: برف روبی و نمک پاشی راه‌های ارتباطی اصلی و فرعی آذربایجان شرقی با حضور حدود ۸۰۰ نفر از عوامل راهداری و با استفاده از ۶۰۰ دستگاه سبک و سنگین انجام می‌شود.

آذربایجان شرقی دارای ۱۴۲ دهستان و ۲ هزار و ۷۰۶ روستا بوده و حدود یک میلیون و ۱۴۵ هزار و ۴۴۲ نفر در این روستا‌ها سکونت دارند.

طرح راهداری زمستانی از اول آذر تا پایان اسفند با استفاده از ۳۶۲ دستگاه نمک پاش و برف روب اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و ۱۹۱ دستگاه اجاره‌ای این اداره کل در آذربایجان شرقی اجرا می‌شود.

این استان دارای ۲۳۵ کیلومتر آزاد راه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

آخرین وضعیت محدودیت‌های ترافیکی جاده‌های کشور در ۱۳ فروردین

صادرات کشور در پسا تحریم هر سال باید 30 درصد رشد کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha