هند قصد دارد به خرید نفت ایران به میزان ۳۰۰ هزار بشکه در روز همچنان ادامه دهد

هند قصد دارد به خرید نفت ایران به میزان ۳۰۰ هزار بشکه در روز همچنان ادامه دهد

به گزارش سراج24، به نقل از خبرگزاری رویترز، منابع آگاه اعلام کردند هند همزمان با گفتگو با آمریکا برای تمدید معافیت این کشور از تحریم نفتی ایران قصد دارد به خرید نفت ایران به میزان ۳۰۰ هزار بشکه در روز همچنان ادامه دهد.

آمریکا پس از بازگرداندن تحریم‌های غیرقانونی و یکجانبه ضدایرانی خود، برای ۸ کشور –از جمله هند– معافیت تحریمی شش‌ماهه صادر کرد تا این کشور‌ها بتوانند به خرید نفت از ایران ادامه دهند.

با وجود معافیت‌های ارائه شده به مشتری‌های بزرگ نفت ایران که شامل چین، هند، ژاپن، کره جنوبی، تایوان، ترکیه، ایتالیا و یونان می‌شوند، واشنگتن در حال فشار به این کشورهاست تا واردات نفت ایران را به صفر برساند؛ مهلتی که در تاریخ ۴ مه (۱۴ اردیبهشت ۹۸) به پایان می رسد.

رویترز در ادامه نوشت: سخنگوی بخش انرژی وزارت خارجه آمریکا درخواست هند از آمریکا برای تمدید معافیت را تأیید نکرد، اما اعلام کرد گفتگوهایی با هشت مشتری نفت ایران که در ماه نوامبر معافیت دریافت کرده بودند، در حال انجام است تا واردات نفت از ایران به صفر برسد.

گفتنی است وزارت نفت و امور خارجه هند هنوز به این خبر واکنشی نشان نداده‌اند.

چندی پیش نیز خبرگزاری رویترز در گزارشی به نقل از منابع صنعتی اعلام کرد صادرات نفت‌خام ایران ژانویه سال جاری میلادی علی‌رغم تحریم‌های آمریکا، فراتر از حد انتظار بوده و در ماه فوریه نیز روندی ثابت داشته است.

برخی کارشناسان پیش‌بینی کرده بودند پس از بازگشت تحریم‌های آمریکا، سطح صادرات نفت خام ایران به زیر یک میلیون بشکه در روز کاهش پیدا کند، اما در عمل چنین اتفاقی نیفتاده است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بررسی راه کارهای کاهش وابستگی بودجه به درآمد‌های نفتی

وزرای نیرو و انرژی ایران و روسیه در تماس تلفنی به تقویت روابط تجاری تاکید کردند

بازار خودرو متأثر از کاهش قیمت ارز همچنان روند کاهشی را تجربه می‌کند+جدول قیمت

0 نظر

ارسال نظر

capcha