اظهارات نماینده ولی‌فقیه آذربایجان‌غربی به ماجرای رقص مختلط در جشنواره

اظهارات نماینده ولی‌فقیه آذربایجان‌غربی به ماجرای رقص مختلط در جشنواره

به گزارش سراج24، حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی در خطبه های این هفته نماز جمعه ارومیه، اظهار داشت: گناه و معصیت در زمان و مکان مختلف تفاوت دارد. اینکه اقدام نادرست و معصیت را در محیط عمومی نمایش دهند این بر تمام جامعه اثرگذار است.

وی افزود: معصیت مسئول موجب عذاب چند برابر می‌شود، باید در این خصوص دقت شود و مسئولان مربوط در اقداماتشان دقت کنند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی، در خصوص حواشی جشنواره موسیقی غرب کشور در بوکان، عنوان کرد: رقص محلی در برابر مسوولان توسط نوجوانان به سن بلوغ رسیده آن‌هم بدون حجاب چه مفهومی دارد؟ این‌ها چه جوابی در محضر الهی خواهند داشت؟

وی، گفت: این قابل قبول نیست و موجب آبروریزی است. باید در این زمینه تجدید نظر کنند. حجت‌الاسلام قریشی، تاکید کرد: از استاندار می‌خواهم به عنوان مسئول اجرایی استان توبیخ، عزل یا هر برخورد مناسب و مورد انتظار دیگری را انجام دهد.

وی افزود: هم افرادی که این کودکان را آورده‌اند و هم مسئولان حاضر باید توبه و تجدیدنظر کنند و با آن‌ها برخورد شود. امام جمعه ارومیه بیان داشت: محلی که این اقدام انجام شده باید توسط مسئولان بسته شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، با اشاره به بیانات رهبری در درس خارج فقه و تاکید بر اینکه نباید یاس و ناامیدی در جامعه باشد، گفت: نشاط به مفهوم رقاصی نیست و نباید این مفهوم را تداعی کند.وی افزود: نشاط به معنی امید، تحرک، پرکاری و حوصله در اقدام است.

حجت الاسلام قریشی، ابراز داشت: برخی چنین تفکر دارند که کنسرت و کارناوال به مفهوم نشاط است در حالی که حل مشکل مردم و به خصوص فقرا نشاط اصلی است.

وی، گفت: مسئولان اجرایی، قضایی و نمایندگان باید در راستای حل مشکل مردم گام بردارند.نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی، در بخش دیگری از سخنان خود، با تاکید بر اینکه جایگاه بانوان در جامعه باید حفظ شود و این‌طور نباشد که برای افتتاح آرایشگاه زنانه و دعوت از بازیگر خانم بنر و پوستر در سطح شهر منتشر شود، اذعان داشت: مسئولان مربوطه مشخص نیست چه کاری انجام می‌دهند. این اقدامات نتیجه تفکر غربی است که باید مسئولان عذرخواهی کرده و توبه کنند.

وی، با اشاره به در پیش رو بودن روز احسان و نیکوکاری، خاطرنشان کرد: در آستانه عید نوروز با کمک به فقرا و ایتام در این زمینه مشارکت کنیم و اندکی از سختی زندگی این عزیزان را جبران کنیم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

امام جمعه ارومیه از برگزارکنندگان عزاداری‌های محرم قدردانی کرد

انکار مسئله غدیرخم به منزله ناقص دانستن دین اسلام است

چرا فیلم‌ «رحمان ۱۴۰۰» بعد از فروش میلیاردی توقیف‌شد؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha