آزادی پس از ۴۰ سال حبس اشتباهی +تصاویر

آزادی پس از ۴۰ سال حبس اشتباهی +تصاویر

به گزارش سراج24، به نقل از آسوشیتدپرس، مقامات شهر سیمی‌ولی در کالیفرنیای آمریکا به فردی که به طور اشتباهی ۴۰ سال به جرم کشتن یک زن و فرزند ۴ ساله‌اش زندانی شده بود ۲۱ میلیون دلار خسارت پرداخت کردند.

کریگ کولی پس از اینکه از سوی فرماندار جری براون مورد عفو قرار گرفت و اسناد و مدارک دی‌ان‌ای و همچنین تحقیقات مجدد بی‌گناهی وی را اثبات کرد از زندان آزاد شد.

آزادی زندانی بی گناه آمریکایی پس از ۴۰ سال!

قرار است شهرداری سیمی‌ولی مبلغ ۴.۹ میلیون دلار از این خسارت را بپردازد و بقیه آن از طریق بیمه و دیگر منابع مالی پرداخت شود؛ هرچند این پول هرگز قادر به جبران عمر از دست رفته او نخواهد بود.

 کولی که اکنون ۷۱ ساله است، پس از اینکه به طور اشتباهی در سال ۱۹۷۸ به قتل روندا ویچ ۲۴ ساله و فرزندش محکوم شد ناگزیر شد ۳۹ سال را پشت میله‌های زندان سپری کند.

رئیس پلیس و وکیل منطقه‌ای ونتورا کانتی شهر سیمی‌ولی با توجه به اینکه در آزمایش‌های پزشک قانونی هیچ اثری از دی‌ان‌ای آقای کولی در کنار مادر و فرزند مقتول پیدا نشد، بلکه اسناد حاکی از وجود دی‌ان‌ای فردی ناشناس بود،  پس از قریب به چهل سال خواستار عفو این زندانی شدند.

گزارش‌ها حاکی است کولی هنگام وقوع قتل در جای دیگری بوده و تحقیقات و روند بازرسی‌های دادگاه شهادت کسی که حضور وی را در صحنه جرم شهادت می‌داد را قبول نکرد.

آزادی زندانی بی گناه آمریکایی پس از ۴۰ سال!

کریگ کولی، زمانی که به زندان رفت و زمانی که از زندان آزاد شد

زمانی که وی در زندان بود و خانه‌اش را نیز برای پرداخت بدهی‌های صورتحساب‌های حقوقی خود در گرو گذاشته بود، والدینش فوت کردند.

پس از اینکه کولی مورد عفو قرار گرفت مقامات پلیس فورا بی‌گناهی وی را اعلام کردند و تاکنون مظنون یا متهم دیگری در ارتباط با این پرونده بازداشت نشده است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

حواشی تازه پرونده قتل همسر دوم شهردار سابق

خودکشی فردی که به ۵۵ سال زندان محکوم شد+عکس

ادعای جدیدبرادر «میترا استاد» علیه نجفی

0 نظر

ارسال نظر

capcha