اطلاعات از قبل در کارت ملی هوشمند ذخیره شده است

اطلاعات از قبل در کارت ملی هوشمند ذخیره شده است

به گزارش سراج24، محمدرضا حسین‌زاده، مدیرعامل بانک ملی ایران در حاشیه بازدید از نمایشگاه ملیشو (رونمایی از رباط متصدی بانک) در جمع خبرنگاران از اتصال کارت ملی هوشمند به شبکه شتاب بانکی خبر داد و گفت: با همکاری سازمان ثبت احوال کشور کارت ملی هوشمند به کارت بانک‌ها تبدیل خواهند شد.

وی افزود: سازمان ثبت احوال این امکان را فراهم کرده است تا با حضور در VTM‌ها از مشتریان احراز هویت شده و از کارت ملی خود به عنوان کارت بانکی استفاده کنند.

در ادامه این مراسم، حسین پور طاهری، مدیر پروژه اتصال کارت هوشمند ملی به شبکه شتاب بانکی تشریح کرد: نحوه اتصال کارت‌های ملی به شبکه بانکی به این صورت است که مشتریان بعد از ورود به باجه VTM با شناسایی اثر انگشت به صورت آنلاین شناسایی می‌شوند.

وی افزود: این اطلاعات از قبل در کارت ملی هوشمند ذخیره شده است. با ورود یک اثر انگشت در حسگر موجود در باجه و تطبیق آن با اثر انگشت ذخیره در کارت ملی، می‌توانند خدمات بانکی خود را از کارت ملی هم دریافت کنند.

پور طاهری با بیان اینکه متولی این پروژه سازمان ثبت احوال و بانک ملی است، گفت: در آینده نزدیک شاهد وصول چک و صدور ضمانت‌نامه‌های بانکی از طریق اطلاعات کارت ملی هوشمند هم خواهیم بود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نرخ ۴۷ ارز بین بانکی در ۳۱ اردیبهشت ۹۸

تاکید همتی منجر به کاهش نرخ ارزهای رایج در بازار آزاد شد

بانک مرکزی هیچ نقشی در انسداد حساب افرادی که اقدام جذب کمک برای سیل زدگان کرده اند ندارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha