داورزنی: مشکلات مالی روی بازیکنان والیبال تاثیر گذاشته است

داورزنی: مشکلات مالی روی بازیکنان والیبال تاثیر گذاشته است

به گزارش سراج24، محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در مورد اینکه انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال توسط وزارت ورزش انجام خواهد شد گفت: اصلا اینگونه نیست و تصمیم گیری در مورد سرمربی تیم ملی فوتبال و برنامه‌هایی که فدراسیون در این مورد دارد کاملا زیر نظر فدراسیون فوتبال است و وزارت ورزش یک نگاه کلی و نظارت اجمالی نسبت به برنامه‌های فدراسیون فوتبال و سایر فدراسیون‌ها دارد. وزارت ورزش در مسائل فنی و تصمیم گیری‌های داخلی فدراسیون دخالتی ندارد و مجمع فدراسیون در خیلی از حوزه‌ها تصمیم گیری می‌کند. این مورد جز مسائلی است که درون خانواده فوتبال باید حل شود.

او در مورد اختلاف وزارت ورزش با فدراسیون فوتبال گفت: وزارت ورزش هیچ اختلافی با فدراسیون فوتبال ندراد و مهدی تاج از مدیران خوب ورزش کشور است.

داورزنی در مورد استعفای دسته جمعی مسئولان فدراسیون فوتبال گفت: ما در وزارت ورزش هیچ‌وقت چنین صحبتی نداشته ایم و از این دست شایعات به دفعات در جا‌های مختلف منتشر می‌شود.

تنها راه رهایی از مشکلات اقتصادی اتحاد و همفکری است

او در مورد صحبت‌های مسعود سلطانی فر مبنی بر اینکه قهرمانان ورزش کشورمان نیز مانند مردم باید فشار‌های اقتصادی را تحمل کنند گفت: ما در یک جنگ اقتصادی با دشمن‌ قرار داریم و تمام مردم زیر فشار مشکلات اقتصادی هستند. دشمن قصد دارد با تحریم‌ها و کار‌هایی که در حال پیگیری آن‌ است ملت ما را تسلیم کند. دشمن از تمام ابزار‌های خود استفاده می‌کند تا درآمد‌ها کشور کاهش پیدا کند و حتی درآمدی که از فروش نفت بدست می‌آوریم و هر فردی در هر جای دنیا بخواهد کمکی انجام دهد مورد تحریم آمریکا قرار می‌گیرد. این فشار تا حدی در حال افزایش است که تنها راه رهایی از این وضعیت اتحاد، همفکری و همدلی تمام مردم با یکدیگر است.‌

نمی‌شود مردم زیر این فشار قرار بگیرند و اقشار دیگر بگویند به ما ارتباطی ندارد

داورزنی ادامه داد: در زمان جنگ موشک می‌ساختند و به شهر‌های ما حمله می‌کردند و همه خودمان را ملزم می‌دانستیم از کشور دفاع کنیم و کسی نمی‌گفت: این کار به من ربطی ندارد و فقط نیرو‌های مصلح باید دفاع کند. وضعیت فعلی کشور به گونه‌ای است که به اتحاد بیشتری نیاز داریم. نمی‌شود مردم زیر این فشار قرار بگیرند و اقشار دیگر بگویند به ما ارتباطی ندارد. اینجا بحث فرد خاصی نیست مجموعه‌ای که در حال اداره کشور است و مردمی که در این کشور زندگی می‌کنند باید با همدلی در کنار هم باشند تا از این بزنگاه تاریخی بگذریم.

در ۴۰ سال گذشته مردم کشورمان امتحان خود را بار‌ها پس داده اند

او گفت: در ۴۰ سال گذشته مردم کشورمان امتحان خود را بار‌ها پس داده اند و خود را اثبات کرده اند و از مشکلات موجود گذر کردند و الان نیز شرایطی وجود دارد که باز هم نیاز است به یکدیگر کمک کنیم و در کنار یکدیگر باشیم. اگر در صحبت کردن هایمان بی تدبیری انجام دهیم به دشمن کمک کرده ایم. الان فرصتی است که از این بحرانی که دشمن برای ما ایجاد کرده است عبور کنیم.

داورزنی در مورد موضوع خصوصی سازی باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال گفت: آن چیزی که وظیفه وزارت ورزش بوده است انجام شده است و الان مسئولیت این کار با سازمان خصوصی سازی است و ما علاقه مندیم هر چه زودتر این کار انجام شود.

والیبال شرایطی خوبی دارد و نگران آن نباشید

او در مورد انتخاب رئیس فدراسیون والیبال و شرایطی که این فدراسیون دارد گفت: والیبال شرایطی خوبی دارد و نگران آن نباشید. سعی می‌کنیم در فصل بهار تکلیف این فدراسیون را مشخص کنیم. چند فدراسیون نیز در حال انجام ثبت نام هایشان هستیم و امیدوارم تا پایان فصل بهار فدراسیونی با سرپرست اداره نشود.

داورزنی در مورد پایین آمدن کیفیت لیگ والیبال گفت: کیفیت لیگ والیبال نسبت به گذشته پایین نیامده است و چند بازیکن به لیگ کشور‌های خارجی رفتند. تیم‌ها نسبت به گذشته که از نظر بازیکن با یکدیگر اختلاف داشتند و چند تیم بیشتر بازیکنان شاخص را به خدمت می‌گرفت و چند هفته قبل از پایان لیگ قهرمان مشخص بود دیگر اینگونه نیست. شرایط به گونه‌ای است که شما نمی‌دانید کدام ۴ تیم به فینال می‌رسند در نهایت کدام تیم قهرمان می‌شود و تیم‌ها به یکدیگر نزدیک شدند.

او در مورد مشکلات تیم‌های والیبال گفت: مشکلات اقتصادی باشگاه‌ها و پرداختی هایشان به بازیکنان اثر گذار بوده است و باعث شده شرایط روانی تیم‌ها دچار مشکل شود. فدراسیون والیبال تلاش می‌کند بازی‌ها طبق برنامه اعلام شده تا هفته پایانی به اتمام برسد. در مرحله پلی آف نیز کولاکوویچ در ایران حضور خواهد داشت و از نزدیک بازی‌ها را دنبال می‌کند و بلافاصله اردوی تیم ملی آغاز خواهد شد.

داورزنی در مورد پرداخت پاداش قهرمانان گفت: وزارت ورزش در تلاش است تا این مسئله در زمان خودش عملی شود و با توجه به محدودیتی‌هایی که برای راه‌های درآمدی به وجود آمده است این موضوع هم جز بحث‌هایی است که باید پیگیری شود، اما باید کمی به وزارت فرصت داده شود تا بتوانیم این شرایط را مدیریت کنیم تا به قولی که به قهرمانان‌ داده ایم عمل کنیم.

مجمع انتخابی فدراسیون کاراته ۲۳ اسفند برگزار خواهد شد

او در مورد مجمع انتخابی فدراسیون کاراته و وضعیت فرجی گفت: مجمع انتخابی فدراسیون کاراته ۲۳ اسفند برگزار خواهد شد و تا آن زمان اگر نامه‌ی برگشت به کار فرجی برسد او در انتخابات حضور خواهد داشت و در غیر این صورت او در انتخابات نخواهد بود.

داورزنی در مورد برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون ورزش کارگری گفت: مجمع فدراسیون ورزش کارگری مدتی بود که به علت اجرایی شدن قانون منع به کارگیری افراد بازنشسته با سرپرست اداره می‌شد و ضرورت این بود که هر چه زودتر مجمع انتخاباتی آن برگزار شود که امروز با حضور تمام اعضای مجمع این اتفاق افتاد و جواد رمضی به عنوان رئیس این فدراسیون انتخاب شد.

او ادامه داد: این فدراسیون حدود ۱۴ - ۱۵ میلیون مخاطب دارد و با خانواده‌های این افراد جمعیتی ۴۵ میلیون نفری را به خود اختصاص داده است و ضرورت در هم در حوزه ورزش همگانی و همین‌طور در حوزه ورزش قهرمانی و مسابقاتش که برای بخش همگانی هم ایجاد انگیزه می‌کند تا با توجه به ظرفیتی که کشور دارد این افراد بتوانند هم در بازی‌های آسیایی و هم جهانی شرکت داشته باشند و تا الان نیز حضور خوبی داشتند. به دنبال این هستیم هم انگیزه را در قشر کارگر افزایش دهیم و هم روحیه شادابی را در بین این افراد گسترش دهیم.

داورزنی در مورد دیر اعلام شدن اسامی کاندیدا‌های تائید شده برای فدراسیون قایقرانی گفت: کسانی که تائیده حراست وزارت ورزش برای آن‌ها صادر شد به خودشان اعلام شده بود و به خاطر اینکه این اتفاق یکجا نیفتاد به جای اینکه ما هر روز یک لیست اعلام نکنیم شب گذشته به فدراسیون قایقرانی اعلام کردیم همین نفراتی که تائید شده اند را اعلام کنند. کسانی که تائید صلاحیت شدند از این موضوع مطلع بودند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

تعطیلی برنامه فوتبال ۱۲۰ فردوسی پور

فیلم| 12 میلیارد در 6 ماه

مدافع تیم ملی ایران پس از ۱۱ سال خداحافظی کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha