عضو کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد؛

فضای کسب و کار نسبت به سال گذشته چهار پله سقوط کرد

 فضای کسب و کار نسبت به سال گذشته چهار پله سقوط کرد

به گزارش سراج24، سید فرید موسوی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در مراسم دومین نمایشگاه و همایش بین المللی صنعت نمایشگاهی گفت: بسیاری از مشکلات کنونی کشور در عرصه اقتصادی ناشی از اتفاق‌های ناخوشایند در حوزه کاهش ارزش پول ملی است. راهکار تقویت ارزش پول ملی، رونق تولید ملی است که بدون رفع موانع تولید اتفاق نمی‌افتد. براساس گزارش بانک جهانی جایگاه جمهوری اسلامی ایران در زمینه بهبود فضای کسب و کار نسبت به سال گذشته چهار پله سقوط کرده است.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: با تکیه بر توانمندی‌های داخلی می‌توانیم از مشکلات،  دشمنی‌های آمریکا و تداوم فشار‌های اقتصادی علیه کشورمان عبور کنیم.

موسوی تصریح کرد: شرکت سهامی نمایشگاه‌ها و صنعت نمایشگاهی با تداوم روند فعلی قادر به اجرای مأموریت‌ها و برآورده کردن انتظارات این بخش و رونق صنعت و تولید نیست.

وی اظهار کرد: باید استاندارد‌های کیفی برگزاری نمایشگاه‌ها را ارتقا دهیم تا بتوان به شناسایی نیاز‌های مشتریان و کمک به تولید پرداخت تا مواردی نظیر انتقال فناوری اتفاق بیفتد.

موسوی ادامه داد: در حوزه تجارت به ویژه تجارت خارجی با مشکلات و چالش‌های اساسی مواجه هستیم و انتظار می‌رود چالش‌ها در این صنعت مشخص شده و برای رفع آن‌ها برنامه داشته باشیم.

وی در پایان گفت: باید شبهه‌ها را در این بخش با افزایش شفافیت و همچنین تقویت سرمایه اجتماعی  تقویت کرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

جزئیات بدهی دولت به ۱۲ بانک اعلام شد

تحقق رشد اقتصادی ۶.۲ درصدی در سه‌ماهه اول سال ۱۴۰۲

قیمت‌گذاری نان به صورت منطقه‌ای انجام می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha