ابوترابی‌فرد:

بیانیه «گام دوم انقلاب» آغاز فصلی جدید برای ملت ایران است

بیانیه «گام دوم انقلاب» آغاز فصلی جدید برای ملت ایران است

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدحسن ابوترابی‌فرد امام جمعه موقت تهران با اشاره به تقوای الهی و شیوه زندگی درست اظهار کرد: امیدوارم بتوانیم در سایه رحمت حق و دعای امام عصر در مسیر بندگی او حرکت کنیم.

ابوترابی‌فرد با تسلیت به مناسبت درگذشت آیت‌الله مومن گفت: به راستی آیت‌الله مومن آراسته به ایمان، علم و تقوا بود. وی عضو موثر شورای نگهبان قانون اساسی، مجلس خبرگان رهبری و شخصیت فرزانه در مدرسه امام خمینی بود. 

وی ضمن تبریک و تسلیت به مناسبت شهادت جمعی از پاسداران عزیز در حادثه تروریستی جاده خاش - زاهدان اظهار کرد: از دولت پاکستان به عنوان یک همسایه مسلمان انتظار می‌رود رفتار گذشته خود را اصلاح و راه را برای تداوم اصول برادری هموار نمایند. شایسته کشور نیست با همسایگان خود در شمال، جنوب و غرب چنین روابط نابهنجاری را داشته باشند. 

وی با اشاره به بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب افزود: این بیانیه تبیین‌کننده فصل نوین حرکت انقلابی و عمل جهادی ملت بزرگ ایران و امت اسلام و جبهه مقاومت است.  انقلاب اسلامی از جهت پایبندی چهل ساله به آرمان ها، استثنایی است. سه عامل کلیدی راه را برای این موفقیت هموار کرده است و ما باید بر این عوامل سه‌گانه توجه داشته باشیم و از آن حراست کنیم. 

ابوترابی‌فرد ادامه داد: در این منشور با تحلیلی روشن از گذشته، نقشه راه برای تحکیم نظام انقلابی پویا، توانمند و پیشتاز در راستای دستیبای به تمدن اسلامی و بهبود جدی عملکرد ارکان نظام ارائه شده است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: در این بیانیه دستاورد‌های شگرف گذشته در حوزه‌های امنیت، ثبات سیاسی، علم و فناوری و ایجاد زیرساخت‌های حیاتی و تثبیت اراده ملی در کانون مدیریت کشور و نگاه به مسائل بین المللی، سنگین نمودن کفه عدالت در تقسیم امکانات عمومی کشور و افزایش عیار معنویت و اخلاق و ایستادگی شکوهمند در برابر قدرت‌های استکباری به ویژه آمریکای جهانخوار تبیین شده است که قابل تحلیل‌های جدی است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران به بیان عامل اول و کلیدی برای موفقیت انقلاب اسلامی در چهل سال گذشته اشاره کرد و گفت: آرمان‌هایی ماندگار و با‌ثبات است که با فطرت عقل و جان هماهنگ باشد، اندیشه‌ای با طراوت و نشاط بر اریکه قدرت می‌نشیند که با مبانی عقلانی و با فطرت بشر و پشتیبانی برهانی هماهنگ باشد.

ابوترابی‌فرد افزود: ما در سایه انوار وحی با حقایق ناب علمی و معارف برهانی آشنا شدیم، این حقایق ناب ماندگار است، مبانی و اصول و ارزش‌های انقلاب اسلامی برآمده از قرآن و کلمات پیشوایان معصوم دین و سیره انبیای الهی است و استوار علمی و منطقی دارد.

وی اضافه کرد: رهبر انقلاب به درستی اشاره می‌کنند که این اصول و ارزش‌ها برای همیشه در نزد انسان‌ها و جوامع بشری زیبا و پر جاذبه است، زیرا با فطرت آنها هماهنگ است.

ابوترابی‌فرد با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی همواره دارای انعطاف و آماده تصحیح خطاهای خویش است، که در بیانیه رهبر انقلاب نیز به آن تأکید شده است، گفت: این خطاها در حوزه‌های مدیریتی نیز می‌بایست برطرف شود، اما تجدیدنظر پذیر و اهل انعطاف نیست، چون این اصول برآمده از اصول متقن و ثابت دینی است، این یکی از مهم‌ترین عوامل ماندگاری انقلاب اسلامی است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران تصریح کرد: راهکارهای خلق و تثبیت اراده ملی در کانون مدیریت کشور، ارتقای بینش سیاسی به مسائل منطقه و نگاه به مسائل بین‌المللی، سنگین کردن کفه عدالت در تقسیم امکانات کشور و افزایش عیار معنویت و اخلاق و ایستادگی شکوهمند و ابهت‌آفرین در برابر قدرت‌های استکباری و آمریکای جهان‌خوار در بیانیه "گام دوم انقلاب" تبیین شده است.

ابوترابی‌فرد ادامه داد: رهبر انقلاب در این بیانیه اشاره می‌کنند که اصول و مبانی انقلاب قابل تردید و کمترین فاصله نیست، انقلاب به اصول خود به شدت پایبند و به مرزبندی‌های خود با رقیبان و دشمنان حساس است. به اصول خود بی مبالاتی نمی‌کند، زیرا این اصول برآمده از اصول دینی است. 

وی ویژگی دوم در رمز ماندگاری انقلاب اسلامی را وجود رهبران و پیشوایانی دانست که از بُنِ دندان به اصول و ارزش‌ها و مبانی انقلاب باور داشتند و در آراستکی فکری، اخلاقی و رفتاری به آن پیشرو و امام جامعه بودند، افزود: امام بزرگوار به تمامی اصول انقلاب باور داشت و نماد باور و آراستگی به آن بود و امروز نیز خلف صالح امام(ره)، رهبر معظم انقلاب اسلامی، سخت بر این اصول پافشاری می‌کنند، باور دارند و آراسته به آن هستند.

وی در مورد سومین عامل ماندگاری انقلاب گفت: عامل سوم ملت هستند اگر آموزه‌های وحیانی و ناب اصول انقلاب باشد رهبری مانند علی‌ابن‌ابیطالب (ع) مدیریت جامعه را در دست داشته باشد اما شما ملت حضور نداشته باشید پیروزی ظاهری بدست نمی‌آید. این تاریخ اسلام است.

ابوترابی خاطرنشان کرد: امروز ملت اسلام و ملت‌های پیشتاز در عرصه مجاهدت در عراق، سوریه، یمن، لبنان،‌ غزه، بحرین و سراسر عالم اسلام پیشتاز هستند و هر روز سنگر جدید را فتح می‌کنند و چنین رهبر صالحی را برگزیدند. ببینید در چه شرایطی ملت بزرگ ایران پیروزی‌های بزرگ را بدست آ‌ورد. این عدالت باید در همه سطوح مدیریت کشور جریان یابد. آنگاه که این ارمان بزرگ الهی محقق شود به بیان رهبری معظم دولت اسلامی محقق می‌شود و دولت اسلامی آغازی است برای ساختن جامعه در تراز دین. 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بالاترین سطح وحدت در ایران مشاهده می‌شود

«بیانیه گام دوم انقلاب» مدلی کارآمد و جامع از اسلام ناب است

استفاده از صحیفه سجادیه در گام دوم انقلاب اسلامی

0 نظر

ارسال نظر

capcha