اجرای سیاست های نادرست اقتصادی بازار مسکن را نابسامان کرد

اجرای سیاست های نادرست  اقتصادی بازار مسکن را  نابسامان کرد

به گزارش سراج24، احمد خرم وزیر سابق مسکن، با بیان اینکه دولت تسهیلات خرید و یا ساخت مسکن را به صورت قطره‌چکانی به متقاضیان پرداخت می‌کند، گفت: دولت با سپرده‌های موجود در بانک‌ها زمین و یا واحد‌های کلنگی خریداری می‌کند و همین امر باعث به هم ریختن وضعیت بازار مسکن می‌شود.
وی با بیان اینکه بانک‌ها با سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف سود‌های بالای ۴۰ و یا ۵۰ درصدی دریافت می‌کنند، اظهار کرد: باید برای متقاضیان بخش مسکن تسهیلات با سود‌های بسیار پایین پرداخت کنند تا شاهد خروج رکود از بازار مسکن باشیم.
خرم اظهار کرد: سرمایه‌گذاری بانک‌ها در بخش‌های دیگر مشکلات مردم را رفع نمی‌کند، بلکه دولت باید تجدیدنظر اساسی در سیاست‌های پولی و مالی بخش مسکن داشته باشد.
وزیر سابق مسکن با بیان اینکه اگر دولت سیاست‌های پولی و مالی بخش مسکن و همچنین طرح جامع مسکن را به درستی اجرا کند، شاه بهبود وضعیت بازار مسکن خواهیم بود.

وی گفت: در صورتی که تصمیمات اجرایی درستی گرفته نشود، همچنان شاهد کاهش معاملات مسکن و افزایش ۹۱ درصدی قیمت مسکن خواهیم بود و از سوی دیگر دولت باید تسهیلات بانکی را با نرخ سود‌های کمتر از ۱۴ درصد به متقاضیان پرداخت کند.
خرم یادآوری کرد: آمار‌ها نشان می‌دهد که میزان معاملات مسکن در یک سال گذشته کاهش بسیار چشمگیری داشته و تمام نوسانات ایجاد شده در بخش مسکن ناشی از سیاست‌های نادرست در این بخش بوده است که امیدواریم با اصلاح طرح جامع مسکن بتوانیم این بازار را از رکود موجود خارج کنیم.
وزیر سابق مسکن در پایان گفت: بخش مسکن و حمل و نقل نقش بسیار مؤثری در اقتصاد کشور دارد که دولت باید تمام توان و اولویت برنامه‌های خود را برای بهبود این دو حوزه به کار گیرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

ناکارآمدی مدیران ذی ربط عامل اصلی عدم توزیع کالای دولتی در بازار

بررسی راه‌حل مشکل کاهش ارزش ریال

تبعات رشد نقدینگی در اقتصاد ایران

0 نظر

ارسال نظر

capcha