صدیف بدری:

مشکلات فنی حوزه ریلی امسال برطرف می‌شود

مشکلات فنی حوزه ریلی امسال برطرف می‌شود

به گزارش سراج24، صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دولت در حوزه ریلی در چند سال گذشته عملکرد بسیار خوبی داشته است، گفت: پروژه‌های ریلی در سال ۹۶ و ۹۷ رشد خوبی داشته و برای سال آینده با وجود آنکه اعتبارات تملک‌داران سرمایه‌ای و عمرانی ثابت مانده است، اما به نظر می‌رسد که پیشنهادات خوبی در بودجه ریلی امسال وجود داشته باشد.

وی تأکید کرد: اعتبارات تملک‌داران سرمایه‌ای و عمرانی به ۶۲ هزار میلیارد تومان رسیده و با توجه به وسعت مالی دولت در حوزه ریلی در سال آینده امیدواریم شاهد عملکرد بسیار خوب این حوزه باشیم.

بدری با بیان اینکه در بخش ریلی باید از پتانسیل‌های بخش خصوصی استفاده شود، گفت: پروژه‌های ریلی موجود در کشور نتوانسته نیاز این بخش را تأمین کند به همین منظور باید دولت استفاده از بخش خصوصی را در دستور کار خود قرار دهد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بر اساس قانون برنامه ششم توسعه دولت باید برای سرمایه‌گذاری خارجی سهم ۱۵ درصدی را در نظر گیرد و از درآمد‌های نفتی در این حوزه جهت سرمایه‌گذاری استفاده کند که این موضوع در بودجه سال ۹۸ پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه مشکلات فنی در حوزه ریلی تا پایان امسال برطرف می‌شود، گفت: پروژه راه‌آهن اردبیل به میانه یکی از پنج راه‌آهن در اولویت بود که متأسفانه هنوز به مرحله بهره‌برداری نرسیده و امیدواریم دولت در سال آینده اتمام این پروژه را در دستور کار خود قرار دهد.

بدری با بیان اینکه دولت پنج اولویت را برای بخش ریلی و راه‌آهن درنظر گرفته است، گفت: برخی از این پروژه‌ها به مرحله بهره‌برداری و افتتاح رسیده، اما هنوز بخش عمده‌ای از این پروژه‌ها باقی مانده که امیدواریم با استفاده از پتانسیل‌های بخش خصوصی بتوانیم این نیاز را پاسخ دهیم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

مردم به هر رسانه‌ای اعتماد نکنند

دخل و خرج مردم یکسان نیست و حذف صفر از پول ملی تاثیری نخواهد گذاشت/ حمایت از تولیدکنندگان راهکار برون‌رفت از این شرایط است

افزایش قیمت بنزین اقتصاد بیمار کشور را به مرگ می‌کشاند

0 نظر

ارسال نظر

capcha