فرابورس در ماهی گه گذشت+نمودار

فرابورس در ماهی گه گذشت+نمودار

به گزارش سراج24، بازار سرمایه این هفته روند خوبی را شروع نکرد، اما در پایان ریزش قابل توجه روز گذشته را با رشد ۲ هزار واحدی تا حدودی جبران کرد.

ابتدای هفته شاخص بورس با ریزش ۱۹۶ واحدی نخستین اُفت سهام را در ۲۷ بهمن ماه به ثبت رساند، این روند ریزشی به روز بعد هم سرایت کرده و بورس را با سقوط ۹۵۶ مواجه کرد. ریزش‌ها در اوایل هفته، شاخص را به پله ۱۵۶ هزار واحدی تنزل داد.

به نظر می‌رسد روز سوم با روند افزایشی نرخ ارز و تلاش سهامداران روز خوبی برای بازار سرمایه به شمار می‌رود، زیرا که ۲۹ بهمن، شاخص با رشد ۵۵۰ واحدی و صعود به پله ۱۵۷ واحدی رقم خورد روز چهارم هم متأثر از این روز رشد ۶۸۲ واحدی را شاهد بود.

خوشبختانه این صعود به آخرین روز هفته هم نَشت پیدا کرده و شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی ۲۱۰۲ واحد رشد و پله ۱۵۷ را تصاحب کرد.

در پایان بازار سرمایه به نماد پر معامله شرکت ملی مس ایران را به عنوان پر مخاطب‌ترین نماد معرفی می‌کند. این نماد در هفته گذشته بیشترین رشد سهام را داشته است و به نوعی برنده این هفته بازار سرمایه را این سهام اعلام می‌کند.

گرد و خاک مجدد مِسی‌ها در بورس/ رشد ۱۱۰ درصدی رشد فرابورس نسبت به سال گذشته

*نمودار روند معاملات هفته گذشته بورس
 

حجم و ارزش دادوستدهای فرابورس در بهمن‌ماه امسال نسبت به بهمن‌ سال ۹۶ به ترتیب ۱۱۰ و ۱۱۹ درصد افزایش یافته که این رشد چشمگیر در پی معامله ۱۵ هزار و ۳۹۵ اوراق بهادار به ارزش بیش از ۹۵ هزار میلیارد ریال به ثبت رسیده است..

در نهایت شاخص کل فرابورس ایران که در روز پایانی ماه گذشته یعنی دی‌ماه ۹۷ در ارتفاع ۱۹۹۲ واحدی قرار داشت با یک درصد کاهش در پایان بهمن‌ماه در سطح ۱۹۶۵ واحدی ایستاد. در حال حاضر بازدهی آیفکس از ابتدای امسال  ۷۹ درصد است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

ارزش کل معاملات بورس تهران در پایان معاملات از ۴ هزار میلیارد ریال فراتر رفت

واریز ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان یارانه نقدی دی ماه

چراغ سبز بورس روشن شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha