تنها راه خروج از بحران تقویت تولید داخلی و افزایش صادرات است

تنها راه خروج از بحران تقویت تولید داخلی و افزایش صادرات است

به گزارش سراج24، محمد امیرزاده رئیس کمیسیون احداث و خدمات فنی و مهندسی، درباره کارنامه و عملکرد اتاق بازرگانی گفت: اتاق ایران در بخش پیمانکاری فعال‌تر از گذشته عمل کرده است.

وی با اشاره به اینکه در قانون نظام مهندسی، ساخت و ساز‌ها اصلاحاتی صورت گرفته است، تصریح کرد: اتاق ایران در چند سال گذشته توانست در بخش عمران، ساخت و ساز و بخش بانکداری و گردشگری موفق عمل کند.

امیرزاده در واکنش به صحبت‌های ضد و نقیض درباره عملکرد اتاق اظهار کرد: کارکرد‌ها را می‌توان به‌صورت جمعی ارزیابی کرد نه فردی، هم اکنون رشد اقتصادی به روابط بین المللی بستگی دارد و باتوجه به تحریم‌ها در کشور، دچار تنگنا‌هایی هستیم که البته این فشار‌ها ناشی از فضای موجود در اقتصاد کشور است.

رئیس کمیسیون احداث و خدمات فنی و مهندسی اتاق بازرگانی بیان کرد: رشد اقتصادی از مسیر افزایش مصرف داخلی یا افزایش صادرات به دست می‌آید، افزایش سرمایه‌گذاری هم به همین دو عامل منجر می‌شود. اما افزایش مصرف داخلی به‌سادگی امکان‌پذیر نیست، زیرا مصرف دولت که در حال کاهش است و افزایش مصرف خصوصی هم در چند سال آینده حداکثر می‌تواند کاهش مصرف دولتی را جبران کند با کاهش مواجه است. تنها راه خروج از بحران تقویت تولید داخلی و افزایش صادرات است.

وی در پایان تأکید کرد: باید رابطه تجاری ما با دنیا بر اساس برنامه منسجمی ساماندهی شود که صادرات امکان‌پذیر شود. برای هم‌گرایی برنامه‌های کلان، هم‌افزایی لازم است؛ یعنی دولت باید از همه امکانات خود بهره بگیرد و برنامه کوتاه‌مدت و بلندمدت دولت در راستای سیاست کلان آن باشد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

میزان تورم کالاهای وارداتی ۱۱۱.۴ درصد اعلام شد

چندین مکانیسم برای جلوگیری از آسیب به خانوارها در شرایط بحران اقتصادی

کمبودی در عرضه محصولات پروتئینی وجود ندارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha