وزیر نیرو مطرح کرد؛

در صورت قصور در حوزه آب با مدیران و مسئولان حراست دستگاه ذی‌ربط برخورد می‌شود

در صورت قصور در حوزه آب با مدیران و مسئولان حراست  دستگاه ذی‌ربط برخورد می‌شود

به گزارش سراج24، به نقل از وزارت نیرو؛ رضا اردکانیان وزیر نیرو امروز در گردهمایی مدیران شرکت‌های توزیع برق گفت: ایمنی در گردش کار مستلزم وجود نظام‌نامه‌های لازم و مراقبت در اجرای آن است.

وی اضافه کرد: این مقوله همچنین نیازمند وجود سیستم نظارتی دقیق است تا کسانی که صحیح‌العمل‌تر هستند مطمئن باشند دیده شده و قدردانی خواهند شد.

وزیر نیرو با بیان اینکه در موارد مرتبط با سلامت کاری، نخستین خطا، آخرین خطا محسوب می‌شود، افزود: باید اهمیت این جایگاه را بدانیم و از شئون حقوقی و لوازم آن حفاظت کنیم.

وی ادامه داد: سیستم نظارتی صنعت هم باید بتواند نظارت‌ها، حساسیت‌ها، فعالیت‌ها و مراقبت‌ها را شناسایی و با خطا‌های صورت گرفته به عنوان آخرین خطا برخورد کرده، و هم از اقدامات صحیح طی مکانیزمی قدرشناسی کند.

اردکانیان با تاکید بر اینکه می‌بایست سیستم و سازمان "خود اصلاح‌گر" باشد، اظهار کرد: به تمامی مسئولان حراست شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نیرو ابلاغ شده که اگر در زمینه‌ای بر اثر عدم مواظبت لازم خطایی وجود داشته باشد، قبل از آنکه فرد موردنظر از لحاظ حقوقی مورد عواقب قضایی و حقوقی قرار گیرد، وارد عمل شده و او را از شخصیت حقوقی منفک کنند.

وزیر نیرو بیان کرد: هرگونه قصور در این زمینه متوجه مسئول حراست و مدیر آن شرکت خواهد بود و درصورت بروز چنین اتفاقی، بدون هرگونه بررسی اولین برخورد را با این دو شخصیت خواهم کرد.

 وی این موضوع را نشانه بی‌کفایتی مدیریت بیان کرد و بر برخورد با آن تأکید کرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

وزرای نیرو و انرژی ایران و روسیه در تماس تلفنی به تقویت روابط تجاری تاکید کردند

بررسی وضعیت سد‌های کرخه و دز و مدیریت سیلاب

بسیاری از سختی و مشکلات کشور ریشه در سست شدن مبانی اخلاقی دارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha