تگ GPS اقدام جدید پلیس انگلیس برای نظارت بر مجرمان

تگ GPS اقدام جدید پلیس انگلیس برای نظارت بر مجرمان

به گزارش سراج24، استفاده از دستنبد و پابند مجهز به فناوری GPS برای ردیابی و نظارت بر مجرمان و جنایت‌کارانی که به صورت مشروط و با شرایط خاص بیرون از زندان قرار دارند ایده جدیدی نیست و نیرو‌های پلیس در نقاط مختلف جهان در حال بهره‌برداری از این ایده هستند.

آنچه به تازگی در اداره پلیس انگلیس مطرح شده است به کارگیری فناوری GPS در تگ‌های نصب شده در نقاط مختلف شهری است. پلیس انگلیس قصد دارد تا تابستان سال آینده میلادی نقاط مختلفی از شهر‌های سراسر این کشور را به تگ‌های GPS مجهز کند تا با استفاده از آن‌ها به نظارت و کنترل هرچه بهتر و بیشتر مجرمان بپردازد.

طرح جدید پلیس انگلیس به معنای کنار گذاشته شدن دستبند‌ها و پابند‌های ردیابی نیست بلکه تگ GPS در کنار این وسایل و حتی گاهی بدون آن‌ها، موقعیت فرد تحت نظر پلیس و نیرو‌های امنیتی را مشخص می‌کند. مهم‌ترین دلیل اقدام پلیس انگلیس برای استفاده از این تکنولوژی عدم وجود محدودیت مکانی و موقعیتی برای تگ GPS است. یعنی در پروژه جدید پلیس بر خلاف وسایل شناسایی نسل قبل مجرم در هر لحظه و هر مکانی قابل دسترسی و ردیابی است.

استفاده گسترده پلیس انگیس از تگ‌های چی‌پی‌اس

اگر فردی که تحت نظر پلیس است در داخل تونل مترو نیز باشد، تگ‌های مخصوصی که در آن مکان نصب است ضمن برقراری ارتباط با دستبند و پابند ردیابی و یا حتی بدون برقراری ارتباط با آن‌ها، مجرم را شناسایی و پیام‌های مخصوصی را برای پلیس ارسال می‌کند. علاوه بر نصب این برچسب‌ها در مکان‌های مشخص، مجرمان نیز موظف هستند که آن را بر روی لباس خود نصب کنند.

دولت انگلیس تخمین زده است از زمان شروع این پروژه سالانه ۴۰۰۰ نفر این برچسب را دریافت کنند، ولی بیش از ۱۰۰۰ نفر به طور هم زمان نباید برچسب را به صورت فعال روی لباس خود داشته باشند. اگر تعداد برچسب‌های نصب شده بیش از تعداد اعلام شده باشد سیستم شناسایی با کندی و مشکل مواجه می‌شود.

استفاده گسترده پلیس انگیس از تگ‌های چی‌پی‌اس

پلیس انگلیس ابراز امیدواری کرده است که با آغاز این طرح و شروع استفاده از تگ‌های GPS کاهش مناسبی را در آمار اعمال مجرمانه و خلاف قانون در سراسر انگلیس به همراه خواهد داشت و علاوه حفظ حریم خصوصی افراد، تاثیرات بازدارنده‌ای را برای آن دسته از مجرمانی که به فکر انجام رفتار‌های خشونت‌آمیز هستند، خواهد داشت.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

هدیه دانشجویان ایرانی برای جشن ۹۱ سالگی ملکه انگلیس+فیلم

مزایده فروش زن توسط شوهر در انگلیس+تصاویر

درخواست یک شهروند آمریکایی از مسیح علینژاد +فیلم

0 نظر

ارسال نظر

capcha