بیوگرافی شهید نادر تیمورزاده

بیوگرافی شهید نادر تیمورزاده

به گزاش سراج24، حماسه دفاع مقدس روز به روز بالنده‌تر شد و جوانان ما چونان کوهی استوار در برابر تهاجم دشمن ایستادند. مقدس‌ترین و با ارزش‌ترین استقامت، دفاع از عقیده است و بدون شک دوران هشت ساله جنگ تحمیلی عراق علیه ایران از افتخارات بزرگ و بی‌نظیر ایران اسلامی است. شهادت زندگانی جاودانه یافتن است؛ اوج و عروج تعالی است.

شهادت تکامل ایمان و نهایت خلوص قلب‌هاست. شهادت مردن تحمیلی نیست بلکه انتخاب آزادانه و آگاهانه و خلوت عاشق و معشوق است.

شما می‌توانید در ادامه شرح کوتاه زندگی شهید نادر تیمورزاده یکی از شهدای هشت سال دفاع مقدس را بخوانید:

فراز از زندگینامه شهید:
سرباز شهید، نادر تیمورزاده در سال۱۳۳۴ در شهرستان ارومیه متولد شد. بعد از گذراندن دوره کودکی به تحصیل پرداخت و موفق به اخذ مدرک دیپلم گردید. بلافاصله بعد از اتمام تحصیل به خدمت مقدس سربازی اعزام گردید و پس از طی آموزش‌های لازم، از لشکر ۶۴ پیاده ارومیه به مهاباد اعزام شد و در تاریخ۱۳۵۷/۱۱/۲۸ با تغییر یگان خدمتی یعنی شهرستان سردشت به آنجا اعزام شد و به حفظ و حراست و تثبیت انقلاب در این منطقه مشغول گردید.
با شروع و رشد انقلاب اسلامی، او نیز به مانند سایر جوانان غیور در صفوف راهپیمائی‌ها و تظاهرات خیابانی شرکت می‌کرد و همگام با مردم در پیروزی انقلاب سهیم بود.
از نظر اعتقادی و اخلاقی، جوانی دلسوز و مهربان و پایبند اخلاق و اعتقادات دینی بود. در مراسم و مناسبت‌های مذهبی با شور و حال شرکت می‌نمود و به این طریق دین خود را در مقابل اسلام و میهن ادا می‌نمود.
در تاریخ۱۳۵۷/۱۱/۲۸ در میانه راه سردشت، در حین درگیری با عناصر ضدانقلاب به درجه رفیع شهادت نایل گردید.
روحش شاد و یادش گرامی باد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

معرفی فرماندهان شهید سپاه

بیوگرافی شهید رسول بابایی

نوحه خوان نوای معروف (کربلا کربلا ما داریم می آییم ) در گذشت

0 نظر

ارسال نظر

capcha