واکنش حماس و جهاد اسلامی به نشست ورشو

واکنش حماس و جهاد اسلامی به نشست ورشو

به گزارش سراج24، جهاد اسلامی فلسطین مشارکت کشورهای عربی در کنفرانس ورشو و دیدارها و مصافحه‌های علنی و محرمانه سران عربی با سران رژیم صهیونیستی و در رأس آنها «بنیامین نتانیاهو» را محکوم کرد.

بر اساس گزارش «فلسطین‌الیوم»، در بیانیه جهاد اسلامی آمده است، دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا به دشمن و تحریک‌آفرینی آشکار علیه مسأله فلسطین ادامه می‌دهد و اکنون نشستی جدید در ورشو ترتیب داده تا فصل دیگری از فریب و غرق کردن جهان عربی و اسلامی در فتنه و نزاع در مقابل تأمین جبهه دشمن صهیونیستی و حمایت از آن را آغاز کند.

این جنبش فلسطینی افزود، مصافحه و دیدارهای علنی و مخفیانه سران عربی با نتانیاهو، لکه ننگی بر پیشانی همین افراد است که از عادی‌سازی روابط با دشمن صهیونیستی سخن می‌گویند.

جهاد اسلامی تأکید کرد، هر چه از این نشست حاصل می‌شود، حلقه دیگری از زنجیر طرح‌های تسویه مسأله فلسطین است و مردود خواهد بود.

حماس

«عبداللطیف القانوع» سخنگوی حماس هم اعلام کرد، نشست ورشو در اجرایی کردن طرح موسوم به «معامله قرن» موفق نخواهد شد و هم‌چنین نخواهد توانست حقوق مشروع ملت فلسطین یا مسأله فلسطین را کنار بزند.  

بر اساس گزارش خبرگزاری «صفا»، القانوع در ادامه گفت، دیدار «یوسف بن علوی» وزیر خارجه عمان با نتانیاهو در حاشیه نشست ورشو، تحریک کردن ملت‌ها، نادیده گرفتن اراده آنها و نیز تلاشی برای بهبود چهره رژیم صهیونیستی است.

وی تأکید کرد، تمام این اقدامات برای مشروع جلوه دادن دولت رژیم صهیونیستی شکست خواهد خورد و این رژیم، دشمن اصلی امت باقی خواهد ماند.

نشست ورشو از چهارشنبه (دیروز) با مشارکت 60 کشور در پایتخت لهستان آغاز شد و گفته می‌شود در این نشست به معامله قرن هم پرداخته خواهد شد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

موشن گرافیک | حماسه دلوار

عربستان و امارات از عوامل اصلی ایجاد تنش و درگیری در منطقه

ابوشریف: غزه مشکل بزرگی برای رژیم صهیونیستی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha