تلاش‌‌ واشنگتن برای ایجاد ائتلاف ضدایرانی محکوم به شکست خواهد بود

تلاش‌‌ واشنگتن برای ایجاد ائتلاف ضدایرانی محکوم به شکست خواهد بود

به گزارش سراج24، "تریتا پارسی" رئیس مرکز کارشناسان شورای ملی ایران ــ آمریکا در واشنگتن معتقد است که تلاش‌های دولت آمریکا برای ایجاد ائتلاف ضدایرانی محکوم به شکست خواهد بود.

این کارشناس گفت: «مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا ریاست نشستی در ورشو (پایتخت لهستان) را به‌عهده خواهد داشت که جهت‌گیری آن به‌طور مشخص ایجاد ائتلافی ضدایرانی است. این نخستین بار نیست که ایالات متحده در تلاش برای تشکیل چنین ائتلافی است. البته مسئله این است که چنین تلاش‌هایی تاکنون همواره ناموفق بوده، حتی زمانی که آمریکا در اوج قدرت خویش بوده و ایران در مقایسه با زمان حال بسیار ضعیف‌تر بود».

پارسی افزود: «هیچ دلیلی وجود ندارد که تلاش‌‌های دولت آمریکا و افرادی مانند پامپئو و بولتون (جان بولتون، مشاور دونالد ترامپ در امور امنیت ملی) این بار موفقیت بیشتری از گذشته داشته باشد. این افراد رئیس جمهوری آمریکا را به‌سمتی سوق می‌دهند که شکست آن تضمین شده است».

لازم به یادآوری است که کنفرانس بین‌المللی ورشو به‌ابتکارعمل آمریکا و لهستان امروز (چهارشنبه) آغاز می‌شود. مقامات واشنگتن نمایندگان چند کشور غربی و خاورمیانه‌ای را به این کنفرانس دعوت کرده‌اند تا مسائل مربوط به ثبات و صلح در خاورمیانه، با توجه به اقدامات ایران را بررسی کنند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

فیلم| راهکار نظامی آمریکا علیه ایران!

فیلم| ایران در امواج دریا تکان می‌خورد اما غرق نخواهد شد... (بخش اول)

فیلم| جمله ای که تن اروپا را لرزاند!

0 نظر

ارسال نظر

capcha