جزئیات طرح جدید مجلس برای تغییر نحوه سؤال از وزرا

جزئیات طرح جدید مجلس برای تغییر نحوه سؤال از وزرا

به گزارش سراج24، غلامرضا کاتب رئیس کمیسیون تدوین‌ آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتقادات مطرح‌شده درباره بی‌تأثیر بودن کارت زرد نمایندگان در نحوه عملکرد وزرا، گفت: در آیین‌نامه داخلی مجلس سازوکار مناسبی برای طرح سؤال از وزرا وجود ندارد که در حال اصلاح  این موضوع در کمیسیون هستیم.

وی با بیان اینکه ضمانت اجرایی در آیین‌نامه داخلی مجلس برای اینکه وزیری پس از دریافت  3 کارت زرد از مجلس استیضاح شود وجود ندارد و این موضوع در آیین‌نامه مسکوت مانده است، افزود: برخی از نمایندگان طرحی را تدوین کرده‌اند تا اگر وزیری از نمایندگان  3 کارت زرد دریافت کرد به‌صورت اتوماتیک استیضاحش در پارلمان کلید بخورد.

نماینده مردم گرمسار در مجلس تصریح کرد: در طرح تدوین‌شده از سوی نمایندگان ذکر شده پس از اینکه وزیری از نمایندگان  3 کارت زرد دریافت کرد، بدون سیر قانونی و بررسی در کمیسیون مربوطه استیضاح وزیر با امضای 10 نماینده در اولین فرصت در صحن مجلس برگزار شود.

رئیس کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس اضافه کرد: در حال جمع‌بندی طرح ارائه‌شده از سوی نمایندگان در کمیسیون هستیم و احتمالاً این طرح را تا یک ماه آینده برای بررسی در صحن علنی پارلمان به هیئت رئیسه مجلس تقدیم کنیم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

حضور وزرای راه و شهرسازی و نفت در کمیسیون عمران

آقای کچل در بهارستان تذکر گرفت

سرانجام کودک معروف حادثه تروریستی مجلس چه شد؟+تصاویر

0 نظر

ارسال نظر

capcha