اعتراض «جاماندگان بسته حمایتی دولت» تا یک هفته آینده بررسی می شود

اعتراض «جاماندگان بسته حمایتی دولت» تا یک هفته آینده بررسی می شود

به گزارش سراج24، پس از توزیع بسته های حمایتی از سوی دولت میان بیمه شدگان تأمین اجتماعی که دارای حقوق کمتر از ۳ میلیون تومان هستند، اعتراض هایی از سوی برخی مشمولان به نحوه توزیع این بسته ها وارد شد.

بر همین اساس اعلام شد؛ آن دسته از مشمولان که بسته حمایتی نگرفتند باید درخواست‌های خود ر‌ا در صورت دارا بودن شماره تلفن همراه اول و ثبت کد ملی خود  به سامانه #8*142* همچنین در صورت دارا بودن شماره همراه ایرانسل و رایتل با ثبت کد ملی خود از طریق سامانه #8*1420*  پیگیری کنند و شماره تماس 1420 نیز معرفی شد.

هرچند که با گذشت یکی دوهفته، هنوز پاسخ روشنی از سوی دو سامانه به این خانوارها داده نشد، اما وزارت رفاه تأکید کرد که فقط این خانوارها تا ۱۷ بهمن ماه و به مدت ۱۰ روز فرصت ثبت اعتراض خود را دارند و پس از این تاریخ هیچگونه اعتراضی ثبت نخواهد شد.

بنابراین خانوارهایی که درآمد آنها کمتر از 3 میلیون تومان است و تاکنون بسته حمایتی دولت را دریافت نکرده‌اند از فرصت 10روزه ثبت‌نام برخوردار شدند و بعد از این مرحله، استحقاق‌سنجی ثبت‌نام‌شدگان ظرف مدت یک هفته کاری انجام خواهد پذیرفت لذا بر اساس نتایج استحقاق‌سنجی به تمام متقاضیان از طریق شماره تلفن همراهی که با آن کد ملی خود را ارسال کرده‌اند، پاسخ داده می‌شود و فرآیند فوق از ابتدای شروع طرح اعلام شده و هیچ‌گونه انحرافی در آن صورت نگرفته است.

این درحالی است که تا روز 17 بهمن که به‌‌عنوان آخرین مهلت ارسال پیامک‌ها تعیین شده بود، 3 میلیون و 71 هزار و 500 نفر در دو سامانه #8*142* و #8*1420* اعتراض خود را ثبت کردند.

براساس این گزارش فرایند بررسی از امروز 23 بهمن آغاز می شود و قرار است در یک بازه زمانی تا 29 بهمن وضعیت افراد جامانده از بسته حمایتی مشخص شود و در نهایت اسامی افراد که مشمول طرح باشند به وزارت رفاه ارسال خواهد شد.

به گفته مسئولان،  پس از ارسال اسامی به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و پس از تأمین اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه، رقم ریالی خانواده‌هایی که مستحق بسته حمایتی باشند، واریز خواهد شد و این افراد باید منتظر بمانند تا اعتراضات بررسی و از طریق شماره تلفن همراه خانواده‌ها به آنها اطلاع‌رسانی خواهد شد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

فردا؛ اعلام اسامی جاماندگان بسته حمایتی

بسته حمایتی برای یک‌میلیون نفر از جاماندگان واریز می شود

شروط جدید برای جاماندگان دریافت بسته حمایتی

0 نظر

ارسال نظر

capcha