معاون رئیس جمهور، تالار عروسی اشرافی افتتاح کرد!+فیلم

معاون رئیس جمهور، تالار عروسی اشرافی افتتاح کرد!+فیلم

به گزارش سراج24، سه‌شنبه 16 بهمن ماه بود که علی‌اصغر مونسان رییس‌ سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و معاون رئیس جمهور در یک تالار عروسی اشرافی در گرمدره استان البرز حضور یافت و آن را افتتاح کرد.

وی در این مراسم که به همراه استاندار البرز حضور یافته بود عنوان داشت: «حقیقتا مجتمع زیبایی است و می تواند در استان البرز و تهران به عنوان یک مجتمع بسیار ارزشمند به عرضه خدمات به گردشگران و ساکنان این دو استان بپردازد.اعتقاد من بر این است که پروژه های جاذب گردشگر در استان البرز باید به گردشگران معرفی شود.»

 

اما به راستی ماهیت مجتمع دانیال زمانی چیست؟ پایگاه اطلاع رسانی دولت که برای این مجتمع، سنگ تمام گذاشته، می‌نویسد که این مجتمع پذیرایی – گردشگری در زمینی به مساحت 10 هزار متر مربع و با زیربنای 17 هزار متر با سرمایه گذاری 480 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی احداث شده است.مجتمع پذیرایی – گردشگری دانیال دارای تالار های عروسی، اتاق های عقد، رستوران پذیرایی، سالن های سمینار و ... است که توانسته برای 100 نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد کند. 

این در حالی است که برخی اخبار حکایت از این دارد که ورودی این مجتمع عروسی حداقل ۵۰ میلیون تومان است و غذای هر نفر را ۴۰۰ هزار تا ۹۰۰ هزار تومان حساب می شود. نکته حائز اهمیت این است که واقعاً ارتباط این سالن لاکچری عروسی با طرح‌های گردشگری در دهه فجرانقلاب چیست؟

مساله دیگر در این افتتاح پر حاشیه همزمانی آن با ایام مبارک پیروزی انقلاب اسلامی است. انقلابی که مردم و بویژه مستضعفان صاحبان اصلی آن هستند، اما در افتتاح این تالار لاکچری کوچکترین نگاهی به قاطبه مردم نشده است؛ بلکه منحصر به اقلیتی مرفه است.

 

در کلیپ معرفی این مجتمع تشریفاتی- و نه گردشگری- که مزین به مظاهر غربی است، کوچکترین نشانی از خدماتی که مربوط به عموم مردم باشد، دیده نمی‌شود. سوال این است که معاون رئیس جمهور و استاندار استان البرز، چگونه زمان زیادی را برای افتتاح یک تالار عروسی صرف می‌کنند در حالی که هنوز طرح‌های ملی جهت ترغیب عامه مردم در استفاده از خدمات گردشگری بر روی زمین مانده است؟

گروکشی از افتتاح طرح‌ها برای بهره‌برداری در دهه فجر که البته در دولت‌های قبل نیز مسبوق به سابقه است، سبب شده که در نبود طرح‌های مردمی و ملی، دولت برای پر کردن رسانه‌‌ها و صفحات روزنامه‌ها مجبور شود دست به افتتاح‌هایی همچون تالار عروسی بزند. البته ناگفته نماند که حمایت از اقتصاد گردشگری، فی‌نفسه امری مهم و ضروری است اما آیا آقای مونسان برای دیگر طرح‌هایی که توسط بخش خصوصی اجرا شده است نیز وقت دارند یا داستان حضور ایشان و استاندار البرز در این مجتمع عروسی چیز دیگری است؟

 

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بودجه لازم برای رفع نقاط حادثه خیر در بودجه سال ۹۸ تامین شده است

واکنش «نوبخت» به گلایه «فتاح»

آتش‌نشانان در حال اطفای حریق تالار وزارت کشور؛ دلیل آتش‌سوزی معلوم نیست

0 نظر

ارسال نظر

capcha